RONDO 1, jedyny w Europie Środowo-Wschodniej biurowiec klasy A+, jako jeden z pierwszych budynków komercyjnych w Warszawie uzyskał certyfikat energetyczny. Świadectwo energetyczne określa wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku.

Charakterystyka energetyczna to zbiór danych dotyczących zapotrzebowania na energię do celów: centralnego ogrzewania, przygotowania ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji oraz oświetlenia.

W przypadku biurowca RONDO 1 taka charakterystyka została sporządzona na podstawie dokumentacji budynku i inwentaryzacji, wykonanej przez certyfikowanych audytorów z firmy Bureau Veritas. Dzięki charakterystyce energetycznej zostały dokładnie określone koszty eksploatacyjne, jakie ponosi w skali roku biurowiec RONDO 1.Obowiązek uzyskania certyfikatu energetycznego jest wynikiem wejścia w życie nowelizacji ustawy prawa budowlanego wydanym zgodnie ze wskazaniami Dyrektywy Unii Europejskiej z 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Paszport energetyczny ważny jest 10 lat pod warunkiem nie przeprowadzenia w obiekcie robót budowlanych w wyniku, których zmianie uległaby charakterystyka energetyczna budynku.

RONDO 1 to najnowocześniejszy biurowiec wysokościowy klasy A+ w Polsce. Uznani architekci z pracowni Skimore, Owings & Merill oraz AZO w projekcie biurowca uwzględnili nie tylko najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne, ale również efektywne i ekologiczne systemy zarządzania mediami, np. innowacyjny system zarządzania oświetleniem, czy system wentylacji i klimatyzacji z odzyskiem energii.

O RONDO 1

Budynek RONDO 1 to najnowocześniejszy budynek wysokościowy klasy A+ w Europie Środkowo-Wschodniej, powstały w wyniku współpracy polskiej pracowni architektonicznej AZO i światowej sławy architektów z amerykańskiej firmy Skidmore, Owings & Merill, specjalizującej się w projektowaniu wysokich budynków. 40-piętrowa wieża znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ. W sąsiadującym z wieżą 10-kondygnacyjnym budynku obok biur znajdują się również lokale usługowe. Budynek, położony w bliskim sąsiedztwie dworca PKP, oferuje 60 tys. m2 powierzchni najmu oraz ma do dyspozycji 492 miejsca parkingowe. RONDO 1 należy do funduszu MGPA Europe Fund II.