12 specjalistów aplikowało do objęcia stanowiska prezesa miejskiej spółki ciepłowniczej. Ostatecznie wybór padł na doświadczonego kościerzaka – Romana Kaisera, który już za 2 tygodnie przejmie odpowiedzialność za Zakład Energetyki Cieplnej „KOSPEC”.

Romana Kaisera nowym prezesem KOSPECU
Dwuetapową rekrutację przeprowadzała Rada Nadzorcza spółki komunalnej wraz z Burmistrzem Kościerzyny. – Przed KOSPEC-em rysuje się coraz wyraźniejsza szansa rozwoju z korzyścią dla Mieszkańców. Kolejni pozyskiwani klienci prywatni i instytucjonalni pozwalają na stabilność budżetu spółki. To bezpośrednio przekłada się na jej nowe inwestycje oraz obniżki cen ciepła, tak jak to udało się wiosną tego roku. Ponadto ekologia - to z mojego punktu widzenia arcyważna sprawa. To Pan Roman Kaiser szczególnie przekonał nas, że spełni stawiane tak wysokie oczekiwania – argumentuje gospodarz miasta, Marcin Modrzejewski.

Nowy prezes dokładnie 1 września przejmie obowiązki od Marcina Lewandowskiego. – Mamy za sobą już szereg spotkań z Panem Kaiserem, wyraźnie nastawionym na KOSPEC jako na osobiste, wielkie wyzwanie. Zatem wdrażanie jego osoby w realia firmy przebiega bardzo sprawnie – wyjaśnia M. Lewandowski, który co prawda opuszcza po dwóch latach pracy Kościerzynę, ale pozostaje w branży. – Ten czas to ogromny, momentami chyba nadludzki wysiłek załogi KOSPEC-u, która wyciągnęła spółkę z kryzysu i marazmu. To wielka sprawa i pięknie im za to dziękuję. Dziś firma jest już w naprawdę dobrej kondycji i śmiało patrzymy w przyszłość – dodaje.

Przyszłość będzie niebawem współtworzona przez Romana Kaisera, który już na etapie rekrutacji zdecydowanie podkreślał gdzie upatruje perspektyw dla ciepłownictwa: - W Kościerzynie pod kątem jakości powietrza jest wciąż jeszcze sporo do zrobienia. Ochrona środowiska i wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł to moje priorytetowe pole działania. Poważną szansą będą jeszcze przez kilka lat środki unijne. Nowoczesny KOSPEC może w znaczącym stopniu wpływać na poprawę czystości środowiska, w którym żyjemy.

W ponad trzydziestoletnim dorobku zawodowym nowy prezes, posiadający wykształcenie wyższe techniczne, pracował już przy wielu inwestycjach, także proekologicznych. Finalizuje właśnie budowę dwóch farm energetyki wiatrowej na Kujawach i w okolicach Suwałk. Obecnie pracuje także w Kościerzynie przy projekcie modernizacji Sali im. Szopińskiego.


Źródło: ''