Kärcher wprowadził na rynek robot odkurzający. Napędzana bateryjnie jednostka została zaprojektowana do zastosowań w prywatnych mieszkaniach, gabinetach lekarskich i biurach. Dzięki kompaktowym wymiarom (28.5 cm średnica, 10 cm wysokość), Robo Cleaner może podążać wszędzie, nawet pod łóżka i pomiędzy nogami krzeseł i stołów. Jako, że powraca automatycznie do stacji bazowej aby podładować baterie, może pracować niezależnie bez żadnego nadzoru.


Bardzo cichy Robo Cleaner porusza się po pokojach w sposób losowy i stopniowo czyści całą powierzchnię. Miejsca szczególnie brudne czyści ze zwiększoną siłą odsysania: czujniki optyczne umożliwiają wykryć zabrudzenia w kanale wlotowym powietrza. Dzięki temu, że jest okrągły, może obracać się w zakresie swojej średnicy i przez to wydostawać się z ciasnych kątów. Po pracy przez około 20 do 60 minut powraca do stacji bazowej, gdzie opróżniany jest zbiorniczek śmieci i doładowywane są baterie.


Robo Claner
jest prostszy w obsłudze niż konwencjonalny odkurzacz i potrzebuje naprawdę niewiele prac utrzymania. Jest całkowicie bezpieczny. Zmienia kierunek jak tylko dotknie jakiejś przeszkody. Czujniki podczerwieni chronią go przed spadkiem ze schodów.
Wydajność 15 metrów kwadratowych na godzinę jest wystarczająca do wyczyszczenia dywanów i podłóg twardych naprawdę dużego gospodarstwa domowego. Zużycie energii w ogólnym rozrachunku jest znacznie niższe niż podczas tradycyjnego odkurzania.
Długo oczekiwany RC 3000, robot czyszczący, jest już dostępny. Urządzenie jest zaprojektowane do pracy w prywatnych gospodarstwach domowych. Kompaktowe wymiary (średnica 28.5 cm, wysokość 10 cm) pozwala bateryjnie napędzanemu robotowi dojechać praktycznie wszędzie, nawet pod łóżka i pomiędzy nogami krzeseł czy stołów.
Jako że niezależnie powraca sam do stacji bazowej w regularnych odstępach czasu, może pracować prawie bez jakiegokolwiek nadzoru. Porusza się po pokojach w sposób losowy, stopniowo czyszcząc całą podłogę. W miejsca brudniejsze powraca kilkakrotnie z jeszcze zwiększoną mocą ssania, dzięki specjalnej strategii pracy. Sensory optyczne w kanale wlotowym informują robota o stopniu zabrudzenia. Po 20-30 minutach robot powraca, z pomocą techniki promieni podczerwonych, do stacji gdzie ładuje baterie i opróżnia zbiorniczek śmieci. Wydajność powierzchniowa wynosi do 15 m2/h. Całkowite zużycie energii jest znacznie niższe niż podczas tradycyjnego odkurzania.
Źródło:
www.budinfo.pl


Komentarze

  • cudo

    marzyłem o takim cudzie ..
    ciekawe ile kosztuje i jak zachowuje się w małych mieszkaniach gdzie jest masę zakamarków i rozgałęzień ...