Rewolüftung jest nowym rozwiązaniem w dziedzinie systemów wentylacyjnych. Dzięki ciągłej wymianie powietrza w pomieszczeniach, w powiązaniu z odzyskiem ciepła ze zużytego powietrza tworzy się niezmienny i przede wszystkim zdrowy klimat pomieszczenia. Dzięki wykorzystaniu cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu prędkość wtłaczanego podgrzanego świeżego powietrza jest niewielka. Dzięki optymalnej cyrkulacji powietrza w połączeniu z małowymiarową konstrukcją urządzenia wymiennik powietrza Rewolüftung odznacza się wysokim stopniem odzysku ciepła powietrza i dźwiękochłonnością. Ponadto wszystkie zastosowane tu materiały nadają się do powtórnego przetworzenia (recykling).W tradycyjnych systemach wentylacyjnych nie występuje wymiana powietrza w pomieszczeniach; ponadto świeże powietrze wtłaczane jest do pomieszczenia z dużą prędkością i bez jego ogrzania. Prowadzi to do znacznego zachwiania klimatu pomieszczenia, zjawiska przeciągu i dokuczliwego hałasu.
Dzięki nowoczesnej zasadzie Rewolüftung mamy do czynienia z całkowitą i ciągłą wentylacją pomieszczenia bez dokuczliwego hałasu i przeciągu.
Zasada działania
Zużyte ciepłe powietrze z pomieszczeń kuchennych, łazienki i pralni jest pobierane i odprowadzane do rkuperatora WT. Jednocześnie świeże lecz zimne powietrze z zewnątrz doprowadzane jest do wymiennika powietrza i tam ogrzewane powietrzem odprowadzanym. W tym samym czasie powietrze odprowadzane schładza się, wytraca się w nim wilgoć, która odprowadzana jest na zewnątrz. Ogrzane świeże powietrze doprowadzane jest do pomieszczeń bytowych jak sypialnie i pokój dzienny.
Zalety
• Niezmienna wysoka jakość powietrza
• Niezdrowa wilgoć jest odprowadzana
• Ogrzane świeże powietrze.


WT 100
Brak szumów
• Wietrzenie przy zamkniętych oknach
• Cichy wentylator
• Urządzenie zbudowane z materiałów tłumiących dźwięk
• Nieznaczna prędkość wtłaczanego powietrza.


WT 200
Cenne pod względem ekologicznym
• Oszczędność energii dzięki nowoczesnemu wymiennikowi ciepła w wysokim stopniu odzysku ciepła 80%
• Wymiennik ciepła w pełni nadający się do ponownego przetworzenia (recykling).


WT 400
Indywidualne rozwiązania
• Bezproblemowy montaż możliwy w każdych warunkach
• Możliwy samodzielny montaż
• Wymienniki ciepła dostępne w różnych wariantach wykonania
• Możliwa instalacja rkuperatora w ślepym pułapie
• Możliwe uruchomienie urządzenia dzięki czujnikowi wilgoci lub jakości powietrza.
Budowa rekuperatora
Wnętrze rekuperatora wykonane jest w całości z bardzo ścisłego polietylenu. PE-HD jest tworzywem sztucznym wykorzystywanym w przemyśle spożywczym. Znamy go z różnych opakowań jak np. puszki. Można go przetworzyć w procesie przetopu.
Poszczególne elementy są spawane ze sobą, tak że nie dochodzi do zanieczyszczenia materiału obcym materiałem. Uszczelnienie płyt osiągnięto dzięki zwykłemu zakotwiczeniu. Płyty mocujące z metalu można łatwo usunąć z bloku rekuperatora i oddzielnie przetworzyć.

Przykład montażu WT
Płytowe wymienniki ciepła pracują według zasady przeciwprądu, która ma przewagę na dominującą na rynku zasadą prądów skrzyżowanych tym, że stopień odzysku ciepła wynosi ponad 80%.
Wymienniki ciepła oferowane są pojedynczo jako część instalacji wentylacyjnej.
Rozmieszczenie wentylatorów odbywa się na podstawie charakterystyki wykreślnej całej instalacji.
Dzięki temu możliwe jest użycie tych rekuperatorów w najróżniejszych obszarach zastosowania, nie tylko w budownictwie mieszkaniowym i w biurze.
Trzy wielkości urządzenia pozwalają odpowiednio dobrać obszar pomieszczeń, które mają być wentylowane. Najmniejsze urządzenie, rekuperator WT 100 może być zasilany maksymalnie 120 m³/h w każdym kierunku strumienia powietrza. Służy on do wentylacji pojedynczych pomieszczeń. Przy wysokości urządzenia 175 mm stworzone zostało bardzo kompaktowe urządzenie, które może w łatwy sposób zostać zamontowane pod sufitami podwieszonymi, np. w łazienkach czy biurach.
Rekuperator WT 200 wymienia max 240 m³/h i służy do wentylacji kilku pomieszczeń lub małych domków jednorodzinnych. Wówczas jest on instalowany decentralnie, albo swobodnie w pomieszczeniu, lub też schowany.
Największe urządzenie to rekuperator WT 400, który może wymienić powietrze max 480 m³/h. Można zastosować go w większych kompleksach lub pomieszczeniach, które wymagają większej wymiany powietrza.
Istnieje także możliwość zastosowania równolegle kilku rekuperatorów celem wymiany jeszcze większej ilości powietrza.

Komentarze