Detektor tlenku węgla z czujnikiem elektrochemicznym o wysokiej czułości to jeden z najnowszych produktów Berluf. Doskonale sprawdza się w pomieszczeniach z kominkiem, gwarantując bezpieczeństwo.

Rewolucyjny czujnik czadu i tlenku węgla Berlüf
Czujnik współpracuje z centralami Daytona, Optimal, Selen i Alfa 350. W sytuacji alarmowej, np.: pożaru, zatrzymuje wentylator nawiewny, aby nie dostarczać tlenu do pomieszczenia i przełącza wentylator wywiewny na obroty maksymalne, aby jak najszybciej pozbyć się szkodliwych gazów. Po zredukowaniu stężenia CO, alarm zostaje wyłączony a centrala wraca do stanu normalnej pracy.
Po podłączeniu zasilania, czujnik dokonuje autokalibracji i uzbraja się w czasie od 3 do 5 minut. Czujnik posiada przycisk „test”, który służy do okresowej kontroli sensora co pół roku. Posiada także wskaźnik uszkodzenia sensora elektrochemicznego.
Należy pamiętać, aby nie instalować czujnika w odległości mniejszej niż 1 m od sufitu i w miejscach, które mogą wpłynąć na zaburzenie odczytu czujnika. Zatem z dala od kratek wentylacyjnych, wywiewników i nawiewników.
Aby spełniał swoją rolę, czujnik nie może być montowany blisko źródeł ognia i ciepła.

Dane techniczne:
- Zasilanie 12VDC
- Pobór mocy max. 3W
- Poziom alarmowy 100PPM
- Dźwiękowy sygnał alarmowy ≥70dB
- Montaż: na ścianie
- Wymiary 115x72x41mm
- Zakres temp. pracy 0-50°C

Źródło: Berlüf GmbH