Wprowadzając system DBE (Dynamic Boost Effect), Jaga stworzyła nową generację inteligentnych grzejników, które samoczynnie dostosowują swoje parametry do otoczenia, aby zapewnić maksymalny komfort szybciej niż kiedykolwiek.DBE
to zmiana, którą można porównać do zastąpienia LP przez CD lub VHS przez DVD. DBE czyni grzejnik mniejszym, wydajniejszym i inteligentniejszym. Połączenie statycznej technologii Low H2O z inteligentną dynamiczną maszyną tworzy nowy standard ogrzewania. Taka kombinacja gwarantuje większą moc grzewczą, krótszy czas reakcji i ekonomiczniejszy system. Jednostka DBE składa się z najwyższej klasy wentylatorów sterowanych za pomocą mikroprocesora.
Oszczędność 15% do 25 %
- Szybsze nagrzewanie
Tradycyjne grzejniki potrzebują czasu do rozgrzania się i stygnięcia. Po przymknięciu głowicą termostatyczną grzeją jeszcze wystudzając się powoli, podczas gdy nie jest to już potrzebne. Ta duża bezwładność powoduje straty energii. System DBE redukuje te straty, skracając czas rozgrzewania i studzenia do minimum.
- Sterowanie
Mikroprocesor jest fabrycznie zaprogramowany i wymaga tylko wstępnego ustawienia żądanej temperatury pomieszczenia. Od tej pory system steruje urządzeniem za ciebie. Mierząc temperaturę pokoju i wody w grzejniku, dostarcza tylko tyle ciepła ile jest potrzebne.
Mały i łatwy w obsłudze panel powoduje, że sterowanie urządzeniem jest dziecinnie proste.
Zastosowanie
System DBE można zastosować do prawie każdego modelu grzejnika z grupy Energy Savers. Można go zamówić wraz z grzejnikiem jako kompletny system lub dodatkowo do urządzenia zakupionego wcześniej.
DBE nie zmienia wyglądu grzejnika. Całe urządzenie schowane jest pod obudową. Jedyna widoczna zmiana to panel sterujący wklejany w górną część obudowy.
Zastosowanie systemu w zamontowanym już grzejniku wymaga jedynie doprowadzenia zasilania 220V pod obudowę.

>>więcej o systemie DBE