Czy potrzebujesz systemu oczyszczania mgły olejowej, który: • jest stale skuteczny na poziomie 99,97%, • charakteryzuje się niskim kosztem eksploatacji, • pracuje BEZOBSŁUGOWO nawet do 5. lat?Szwedzka firma Absolent opracowuje, produkuje i sprzedaje urządzenia kontroli ciężkich procesów przemysłowych, których zadaniem jest oczyszczanie powietrza. Typowymi źródłami zanieczyszczeń są obrabiające metale, odlewające, formujące na zimno i gorąco maszyny, które generują mgłę lub dym.


Powietrze oczyszczane w filtrach Absolent jest na tyle czyste, że można je normalnie zwracać do pomieszczeń produkcyjnych.
Absolent opracował dwa pierwsze poziomy filtracji w swym trzy-poziomowym systemie (trzeci poziom - filtr typu HEPA). Unikatowa budowa oraz materiały użyte w ich konstrukcji pozwalają na ciągły drenaż płynów, które są separowane od powietrza. Proces ten oczyszcza filtry i pozwala na zachowanie wysokiej wydajności przez długi okres pracy.


Procesy przemysłowe zawierające nawilżacze i chłodziwa uwalniają cząstki niebezpieczne dla układu oddechowego oraz mogące być przyczyną raka. Uszkadzają one również sprzęt elektroniczny oraz systemy wentylacyjne. Filtry Absolent rozwiązują ten problem ostatecznie.
Filtracja mokrych cząstek dyktuje zupłenie inne warunki niż filtracja suchych substancji. Dzięki wielu latom pracy badawczej Absolent opracował unikatowy system filtracji mokrych zanieczyszczeń powietrza.


Szwedzka komisja do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy ustaliła maksymalny limit emisji w procesach przemysłowych do 1 mg/m3. Filtry ABSOLENT są systemem filtracji, który jest gotowy na nawet bardziej zaostrzone warunki filtracji i ochrony stanowisk pracy.

Skuteczność filtrów ABSOLENT a skuteczność innych sposobów filtracji mgły olejowej.

Poniższy wykres stanowi ilustrację czasu pracy i wydajności separacji różnych systemów filtracji mgły i dymu olejowego. Szeroko stosowane dotychczas w Polsce filtry elektrostatyczne charakteryzuje wysoka skuteczność w przypadku zanieczyszczeń nie zawierających wody ale dyskredytuje je potrzeba ciągłej obsługi w utrzymaniu ich w pełnej sprawności. Filtry mechaniczne (na przykład oparte o wkłady workowe) gwarantują małą skuteczność oczyszczania powietrza oraz obciążają ekonomicznie uzytkowników, którzy zmuszeni są do częstych wymian wkładów. Filtry odśrodkowe są najmniej skuteczne i w dzisiejszych czasach uważane są za emitory mgły olejowej w zakładach pracy.
Wkłady filtracyjne Absolent poprzez swoją unikatową budowę gwarantują całkowite pozbycie się problemu mgły i dymu olejowego w powietrzu na bardzo długi okres czasu (do 5. lat).

Kasety filtracyjne w unikatowym systemie Absolent mają najdłuższą na rynku żywotność w porównaniu z innymi filtrami dostępnymi na rynku. Równie ważne jest i to, że filtry te zachowują ciągłą 99,99% skuteczność oczyszczania cząstek do 0,3 mikrona. Fakt ten oraz korzyści wynikające z długiej bezobsługowej pracy są poparte liczbą ponad 1500. sytemów zainstalowanych w ciągu ostatnich 7. lat.
Ponad to Absolent bierze pełną odpowiedzialność (techniczną i finansową) za oczyszczanie powietrza nawet w najbardziej drastycznych przypadkach.
Informacje dodatkowe:
strona polska: http://www.czystepowietrze.pl/absolent/
strona angielska: http://www.absolent.com
Tematy związane:
Wybrane referencje dotyczące filtrów Absolent

Opracowanie: Michał Menegon
www.czystepowietrze.pl
Absolent AB / Menegon&Co


Komentarze

 • Mycie filtrów nie jest problemem

  rewelacyjnie się je myje w automatycznych myjniach komorowych, czas mycia to około 10 minut. Skontaktuj się np. z PURE SOLVE POLSKA tel.22 846 14 55

 • koszty a cena

  przy dzisiejszych kryzysowych przecież czasach ozsczędności na wszystkim sa nie tylko koniecznościa ale wręcz obowiązkiem.Filtry Absolenta dla separacji oleju to nawet 5 lat bez żadnej obsługi i wymiany a także do 150l/oleju ( miesiąc) na instalacji 6000m3/h. Nie znam osobiście takich elektrofiltrów których nie trzeba myć rzadziej niż 4-6 dni,zapłacić za ta pracę i za wodę i ścieki .Proszę to pomnożyć przez tylko 3 lata...

 • Urządzenia Ok

  Urządzenia - profesjonalne fakt.
  Nasuwa się pytanie - jakie są koszty eksploatacyjne. Zauważyć można ze tam są kasety które trzeba wymieniać.
  Są firmy które radzą sobie z olejem za pomocą elektrofiltrów które są praktycznie bez obsługowe a koszty eksploatacji to tylko ich mycie co jakiś czas.
  Jeżeli urządzenia są dobrze dobrane to metoda ta jest poza tym mocno skuteczniejsza.
  Potwierdzają to badania naukowe które przeprowadziła politechnika Wrocławska a każdy Student przechodzący przez wydział Inżynierii Ochrony Środowiska ma do czynienia z tymi urządzeniami.
  Mowa tu o elektrofiltrach PEFO.