Wracamy do tego co było. Nowe inspiracje w designie to subtelne łączenie stylu minionych epok, z nowoczesnym wzornictwem. Po zachłyśnięciu się skrajną surowością, plastikiem i szkłem, chcemy znów ocieplić wnętrza naszych domów

Retro znaczy trendy!
Potrzeba ciepła brzmi tu dość przewrotnie, bo z nim bezsprzecznie kojarzy się grzejnik, a o nim właśnie chcemy opowiedzieć. Jednak o takim z wieloletnią tradycją i historią, któremu wprost nie można się oprzeć.


Charleston – oryginał jest tylko jeden!

Grzejnik CharlestonZehnder Charleston, będący pierwowzorem wszystkich grzejników stalowych i klasykiem gatunku, wpisuje się idealnie w teorię łączenia starego z nowym. Ten pierwszy w Europie stalowy grzejnik żeberkowy, wyprodukowany i opatentowany przed 80. laty przez firmę Zehnder do dziś jest niedoścignionym wzorem oraz wizytówką ponadczasowego designu. Jeżeli dodamy do tego jeszcze zaawansowaną technologię wykonania, nie dziwi fakt, iż znajduje się on w czołówce produktów tej kategorii. Charleston nieustannie zaskakuje innowacyjnością, a także nieskończonymi wręcz możliwościami, jeżeli chodzi o dopasowanie się do stylistyki danego wnętrza.

- Niezaprzeczalnym wyróżnikiem produktu jest ponadczasowa, klasyczna forma, którą w łatwy sposób można modyfikować i dopasowywać do konkretnych wymagań projektowych. Zehnder oferuje rozwiązania na miarę, dostosowane do planów i indywidualnych potrzeb klientów – tłumaczy Jerzy Stosiek, dyrektor generalny Zehnder Polska.


Jak kameleon…

GrzejnikCharleston dopasowuje się do różnego typu wnętrz i występuje w wielu formach specjalnych: pod kątem, w łukach (również wielokrotnych), w postaci ścianek działowych czy ławek. Posiada też bardzo duży zakres wysokości od 19 cm do 300 cm, oferowanych w wersjach od dwu- do sześciokolumnowych. Produkt dostępny jest w szerokiej gamie kolorów, co daje możliwość wkomponowania go w aranżację dowolnego pomieszczenia.


Jakość, klasa, styl

Grzejnik Zehnder Charleston charakteryzuje się niebywałą precyzją wykonania. Zaprojektowany tak, aby zachowywał trwały, estetyczny wygląd oraz komfort i bezpieczeństwo użytkowania przez lata. Gwarantuje to wieloetapowy proces powlekania i szczegółowa kontrola pod względem szczelności.
- Charleston to model z wyjątkowo gładką, laserowo spawaną główką oraz pozbawioną zgrubień strukturą powierzchni, która eliminuje osiadanie kurzu. Jest to rozwiązanie bardzo higieniczne oraz stanowiące duże udogodnienie dla alergików – dodaje Jerzy Stosiek.

Atutem grzejnika jest także łatwe dopasowywanie go do danej instalacji. Gdy zajdzie taka potrzeba możliwe są wykonania rozwiązań specjalnych na indywidualne zamówienie.

GrzejnikCharleston to grzejnik, który zachwyca już od 80. lat. Doskonały w każdym calu, idealnie sprawdzi się w różnorodnych stylistycznie wnętrzach. Potrafi być minimalistyczny i surowy, innym razem jest ciepły i przytulny, wszystko w zależności od aranżacji, do której chcemy go dopasować. To niesamowita cecha, którą może poszczycić się niewiele modeli dostępnych na rynku. Charleston dopełnia pomieszczenie, stanowiąc często główny element dekoru, a jego elastyczność to zaleta, której nie sposób przecenić.

Źródło: ''