Data rozpoczęcia
2010-10-07
Data zakończenia
2010-10-10
Miejsce
Augsburg, Germany

RENEXPO

www.renexpo.de

W dniach od 7 do 10 października odbędą się Międzynarodowe Targi Handlowe RENEXPO dotyczące odnawialnych Energii i Energooszczędnego Budownictwa i Renowacji. RENEXPO jest jedną z najważniejszych imprez w Europie, która dotyczy wykorzystywania odnawialnej energii i energooszczędnego budownictwa i renowacji. Różnorodność i wyjątkowość tych targów sprawia, iż znajdują się one w czołówce światowej.

Tematyka pawilonu nr. 1 skupia się na bioenergii. Do głównych punktów IHE® WoodEnergie zalicza się tematyka pozyskiwania energii z drewna. IHE® służy jako europejskie forum spotkań branż, które pozyskuje energie z biomasy drzewnej.

Następnym tematem targów jest kogeneracja, będzie ona prezentowana pod nazwą InterCogen. We współpracy z niemieckimi stowarzyszeniami do spraw kogeneracji - Bundesverband Kraft-Wärme-Kopplung odbędzie się wymiana wiedzy między producentami i dostawcami. Na targach będzie miał miejsce również przegląd specjalny wraz z serią bezpłatnych wykładów na temat piecy kamionkowych, kaflowych, na pellety oraz małych urządzeń grzewczych, który odbył się po raz pierwszy w ubiegłym roku.

Pod nazwą interGreenBuilding w pawilonie nr. 2 będzie można znaleźć szereg informacji na temat energooszczędnego budownictwa i renowacji. Wystawcy zaoferują szereg ciekawych tematów z obszaru techniki budowlanej, wentylacji, odzyskiwania ciepła, ogrzewania podłogowego jak i budownictwa z wykorzystaniem ekologicznych materiałów. Przegląd specjalny dotyczący tematyki budowania z drewna przedstawi korzyści wynikające z użycia drewna jako trwałego materiału budowlanego. Także stoisko Izby Rzemieślniczej Szwabii, w tym roku sporo większe, zaprezentuje wyniki pracy w regionie.

Jak zwykle wystawy w pawilonie nr. 3 dotyczyć będą tematów usług energetycznych, energii geotermalnej, wodnej, wiatrowej oraz pomp ciepła. Forum Praca i Edukacja zorganizowane przez KUMAS, stanowi już integralną częścią targów. W tym roku można będzie również zasięgnąć informacji na temat wolnych miejsc pracy w branży.

Na towarzyszącym targom- fachowych sympozjach wybrani eksperci z branży przedstawią obiecujące innowacje, przyszłe trendy, nowe technologie i praktyczne rozwiązania.
Zaplanowane są fachowe kongresy na temat: Energia z biologicznych odpadów, Kogeneracji, Małych i średnich przedsiębiorstw gazyfikacji drewna, Zapobieganie mikrobiologicznym szkodą w nowoczesnym budownictwie mieszkalnym, Miasto i przyszłość oraz Małe elektrownie wiatrowe.

Wystawiane przez Federalne Stowarzyszenie BioEnergie sympozjum przewodzące dotyczące energii z drewna jest głównym miejscem spotkań branży i odbędzie się po raz dziesiąty. Za jednym razem dostajemy kompleksowy przegląd polityki, gospodarki i Best Practice. Oprócz sympozjów i wystaw specjaliści jak i użytkownicy końcowi mają bezpłatną możliwość wysłuchania szeregu wykładów o aktualnej tematyce zaopatrywania w energię.

Ponad 130 instytucji, partnerów prowadzi RENEXPO do sukcesu.

Instytucje takie jak: Bayern Innovativ, Bundesverband WärmePumpe, Bundesverband BioEnergie, Bundesverband Kraft-Wärme-Kopplung , C.A.R.M.E.N., Cluster Forst i Holz na Bajerach, KUMAS i UmweltCluster Bayern.

RENEXPO® 2010 odbędzie się w dniach 7 do 10 października 2010 roku w Centrum Targowym w Augsburg.

Źródło: ''