Czternasta edycja targów Aqua-Therm Kyiv po raz kolejny potwierdziła mocną pozycję tego wydarzenia na instalacyjnym rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Relacja z targów Aqua-Therm Kyiv 2012
W czasie tegorocznych targów Aqua-Therm Kyiv, które odbyły się w dniach 15 – 18 maja 2012 w International Exhibition Center w Kijowie zaprezentowane zostały najnowsze technologie i rozwiązania dla branż: wodnej, grzewczej, klimatyzacyjnej, chłodniczej, basenowej, ochrony środowiska oraz energii odnawialnej. W ciągu czterech dni trwania targów przyciągnęły one blisko 41 tysięcy zwiedzających, którzy mogli zapoznać się z ofertą 750 wystawców z 30 krajów. Jak co roku, liczna była reprezentacja wystawców z Polski, którzy zaprezentowali się również w czasie specjalnego seminarium poświęconego polskiej ofercie eksportowej.

Dużym sukcesem tegorocznej edycji targów w Kijowie okazał się organizowany po raz pierwszy WaterTech Salon, w którym udział wzięły firmy związane z technologią filtracji i oczyszczania wody. Problem z dostępem do dobrej jakości wody pitnej z którym od lat boryka się Ukraina powoduje, że tylko w ostatnim roku rynek produktów do uzdatniania wody wzrósł o 30%, ale nadal pozostaje daleki od nasycenia. Duże zainteresowanie z jakim spotkała się inicjatywa salonu sprawił, że organizatorzy zapowiedzieli jego kontynuację za rok.

Tradycyjnie już targom towarzyszył bogaty program konferencji i seminariów, które w dużej mierze skupiały się na tematyce powiązanej z technologiami przyjaznymi środowisku oraz rozwiązaniom energooszczędnym. Aby podkreślić znaczenie ochrony środowiska jako punktu ogniskującego bieżące trendy w branży, wystawcy, którzy zaprezentowali w czasie targów produkty i usługi związane z ekologią zostali odznaczeni zielonym symbolem e3.

Aqua-Therm Kyiv 2012
Aqua-Therm Kyiv 2012
Aqua-Therm Kyiv 2012
Zobacz: [attach=attach1]post show report[/attach]

Kolejna edycja targów Aqua-Therm w Kijowie odbędzie się w dniach 14 – 17 maja 2013 w International Exhibition Center.