14 września 2010 w Warszawie w hotelu MDM odbyło się drugie szkolenie Programu Edukacyjnego PR w Budownictwie. Seminarzyści zostali zaznajomieni z podstawami działań komunikacyjnych i PR.

Relacja z drugiego szkolenia PR w Budownictwie
Wykłady poprowadzili dziennikarze i specjaliści do spraw public relations, specjalizujący się w branży budowlanej. Gośćmi wykładów byli zaś przedstawiciele największych firm budowlanych, takich jak: Xella, Barlinek, Hochtief, Warbud czy Internorm.

Szkolenie było podzielone na dwa bloki tematyczne. W pierwszej części prelegenci z Effective PR, Muratora PLUS oraz agencji Times Square Public Relations skupili się przede wszystkim na przekazaniu podstaw działań public relations oraz pisania tekstów prasowych, zarówno od strony redakcji, jak i agencji PR.
Drugi blok tematyczny dotyczył wystąpień publicznych, zachowania się przed kamerą oraz sposobu monitorowania mediów. Warsztaty z tego zakresu poprowadziła Joanna Kuliszewska z Success Communication Partner, Tomasz Dziedzic z Red Star Media oraz Marlena Sosnowska z PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Z zainteresowaniem spotkała się inicjatywa powołania Fundacji PR w Budownictwie. Doceniono jej wstępne założenia statutowe, zakładające współpracę ekspertów ds. wizerunku z przedsiębiorcami sektora budowlanego. Fundacja gromadziłaby informacje na temat działań wizerunkowych w branży i regularnie publikowała wynikające z nich raporty. Dzięki temu można będzie poznać najlepsze praktyki komunikacyjne firm budowlanych. Ponadto eksperci fundacji udzielaliby konsultacji zainteresowanym.

Warszawskie szkolenie zakończyło się rozdaniem certyfikatów. Dodatkowo uczestnicy zostali poproszeni o wypełnienie anonimowych ankiet, w których mieli ocenić stopień przygotowania prelegentów i poziom poszczególnych wykładów, poza ankietami słuchacze otrzymali kupony, które upoważniały ich do wzięcia udziału w losowaniu nagród.

Relację audio-video z drugiego szkolenia przygotował kanał CBC24.com, który jest patronem medialnym programu. Materiał można oglądać od dziś na stronie http://www.cbc24.com/57-PR+w+Budownictwie+-+edycja+warszawska..html


Źródło: PR w Budownictwie