Kompaktowy rekuperator kanałowy RekuSLIM przeznaczony jest do energooszczędnej i cichej wentylacji mechanicznej wydzielonych lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych, pomieszczeń biurowych, przedszkolnych, klas szkolnych, gabinetów lekarskich, pracowni, sal wykładowych itp.
RekuSLIM 200XL znajdzie zastosowanie szczególnie w miejscach z ograniczoną przestrzenią przysufitową, w której należy umieścić jednostkę oraz system kanałowy, a także zapewnić łatwy dostęp do celów serwisowych. Urządzenie można zamontować pod sufitem, w pawlaczu lub w przestrzeni sufitu podwieszanego.
Jednostka rekuperacyjna zawiera dwa wbudowane wentylatory o regulowanej prędkości oraz wysokowydajny przeciwprądowy wymiennik ciepła wykonany ze specjalnego tworzywa. Może współpracować z filtrem zewnętrznym oraz nagrzewnicą powietrza. Przystosowana jest do przewodów wentylacyjnych o średnicy 100 mm.

Pomimo bardzo małych wymiarów wymiennika rekuperator RekuSLIM 200XL osiąga temperaturowy odzysk ciepła do 70%.
Rekuperator RekuSLIM posiada certyfikaty CE, BEAB.
Dane techniczne:
- 6 poziomów regulacji
- odzysk do 70% różnicy temperatur pomiędzy wpływającym a wypływającym powietrzem
- temperatura pracy do 40oC
- zabezpieczenie termiczne
- cztery króćce przyłączeniowe Ø100 x 50mm
- zasilanie prąd zmienny 230V
- regulacja poprzez transformator zapewniający stopniową regulację wydajności.

Wszystko o RekuSLIM 200XL na stronie http://www.flopsystem.pl/index.asp?Block=Step4&IDOferty=4&ItemID=8953&ID3=49&CatId=49&CatId2=413&grupa=6&kolor=E6F0FA