W lipcu 2011 r. zakończony został pierwszy etap prac instalacyjnych systemu wentylacyjnego w LUMINA HOUSE.

Rekuperatory.pl: Montaż rekuperacji w LUMINA HOUSE
Lumina jest nowoczesnym, wyposażonym w najnowsze technologie budowlane i instalacyjne pokazowym domem z kolekcji domów XXI pracowni Archipelag. Powstaje ona - przy współpracy czołowych polskich firm z sektora budowlanego - w podwrocławskiej Długołęce w woj. dolnośląskim. Niezbędnym elementem wyposażenia Luminy jest system rekuperacji oparty na rekuperatorze AERIS 550 LUXE VV, bez którego niemożliwe byłoby uzyskanie wysokich parametrów energooszczędności domu.

Obecnie Lumina jest na etapie izolacji ścian zewnętrznych, w lipcu 2011 zakończony został pierwszy etap prac instalacyjnych systemu wentylacyjnego: montaż kanałów wentylacyjnych, które zaprojektowała i wykonała ekipa REKUPERATORY.pl. Kolejnym etapem prac na przestrzeni kilku najbliższych tygodni będzie montaż rekuperatora i uruchomienie systemu.

Montaż rekuperacji w LUMINA HOUSE. Fot. Rekuperatory.plMontaż rekuperacji w LUMINA HOUSE. Fot. Rekuperatory.plMontaż rekuperacji w LUMINA HOUSE. Fot. Rekuperatory.plMontaż rekuperacji w LUMINA HOUSE. Fot. Rekuperatory.pl


Źródło: Rekuperatory.pl