Rekuperatory REKO zostały zaprojektowane by rozwiązać problemy związane z wysokim poborem mocy przez systemy wykorzystujące powietrze zewnętrzne.

Rekuperatory REKO
Wysokowydajny wymiennik ciepła stwarza możliwość odzysku 50% energii cieplnej, która w przeciwnym razie byłaby usunięta do atmosfery.


REKO dostępne są w 7 wielkościach z przepływem powietrza od 600 m3/h do 400 m3/h. Działając przez cały rok uzupełniają tradycyjny sytem obejmujący klimatyzatory i klimakonwektory.
REKO są odpowiednie do instalacji w sufitach podwieszanych. Podłączone kanałowo umożliwiają wyciąganie i dostarczenie powietrza bezpośrednio do pomieszczenia.

Konstrukcja nośna
Konstrukcja nośna zbudowana jest z alucynku. Pojedyncza lub podwójna obudowa posiada polietylenową i poliestrową izolację dźwiękochłonną i termiczną o grubości 10 mm dla modeli 06-10 i 20 mm dla urządzeń 14-19-25-30 i 40.
Panele przymocowane są do konstrukcji śrubami ze stali kadmowanej.
Wszystkie podzespoły są łatwo dostępne od dołu urządzenia.

Zespól wentylatorowy
Wentylator o podwójnym zasysaniu z łopatkami zakrzywionymi do przodu jest zamontowany na antywibracyjnych wspornikach. Zwymiarowany jest tak aby pracować z maksymalną prędkością wytwarzając przy tym jak najmniej hałasu.
Jednofazowy silnik jedno- lub kilku biegowy jest bezpośrednio połączony z wentylatorem. Może być nastawiany regulatorem.

Wymiennik ciepła
Płytowy krzyżowy wymiennik ciepła gwarantuje wysoką wydajność przy wszystkich warunkach pracy. Płyty wykonane są z aluminium a przepływy są oddzielone specjalnymi uszczelkami. Taca ociekowa wykonana ze stali nierdzewnej z rurką odwadniającą jest umieszczona pod wymiennikiem.

Filtr powietrza
Filtr zmywalny, wyjmowany od spodu, wykonany jest z włókna syntetycznego klasy G3.

Akcesoria
BAP - dodatkowy wymiennik
REP - grzałka elektryczna
CDE - naścienny regulator prędkości
TDV - naścienny regulator z termostatem
SAF - wymiennik wody lodowej
TEG - termostat przeciwzamrożeniowy
TATM - osłona do montażu zewnętrznego