Produkty nowej generacji do wentylacji z serii Komfort, oferowane przez Alternatywne Systemy Komfortu Sp. z o.o., to nowy standard w wentylacji zdecentralizowanej stosowanej w nowym budownictwie oraz projektach renowacji.

Rekuperatory bezkanałowe TX Komfort
Zrównoważona wentylacja z nową serią Komfort
Dobra wentylacja jest niezbędna dla zdrowego, przyjemnego i komfortowego powietrza wewnątrz pomieszczeń. Niestety, w wielu budynkach jakość powietrza jest często niezadowalająca. Seria Komfort zapewnia najprostsze i najbardziej zrównoważone systemy wentylacyjne dla budynków usługowych oraz budynków użyteczności publicznej. Produkty z tej serii zapewniają czyste, świeże powietrze i komfortowe warunki wewnątrz pomieszczeń w prawie każdej możliwej sytuacji.


Zastosowanie
Seria Komfort jest idealna do stosowania w nowym budownictwie oraz w projektach renowacji takich budynków i pomieszczeń jak:
- biura
- szkoły lub przedszkola
- sklepy, salony
- restauracje
- centra sportu i rekreacji
- domy opieki.


Zalety systemu Komfort
Nowa generacja produktów ASK z serii Komfort to nowy standard w wentylacji zdecentralizowanej stosowanej w nowym budownictwie oraz projektach renowacji. System wyróżnia się trzema następującymi cechami pozwalającymi na optymalną obsługę klientów: łatwość instalacji i obsługi, oszczędność oraz ekologię.
Łatwość instalacji i obsługi – systemy wentylacyjne ASK są proste w instalacji i obsłudze oraz całkowicie automatyczne. Nie wymagają montażu kanałów wentylacyjnych. System Plug & Play.
Ekonomika – inwestycja w systemy wentylacyjne ASK szybko się zwraca, zarówno pod względem finansowym, jak i zdrowotnym.
Ekologiczność – systemy wentylacyjne ASK są energooszczędne i nie naruszają równowagi ekologicznej.


Inne cechy:
- elastyczne rozwiązania dostosowane do każdego rodzaju pomieszczeń
- korzystny stosunek ceny do jakości
- łatwa instalacja na ścianie, na dachu oraz możliwość zintegrowania z sufitem
- energooszczędna ochrona przeciwzamrożeniowa
- brak kondensacji = odprowadzenie skroplin i pompa skroplin nie są wymagane (znacznie niższe koszty montażu!)
- automatyczne sterowanie
- brak instalacji kanałowej i zaworów wentylacyjnych
- chichy i wydajny system wentylacyjny (wydajność rzędu 250-3000 m³/h)
- kompletny system wentylacyjny
- czujnik CO2 w standardzie
- dużo niższe koszty instalacji.

Zasada działania - seria KomfortZasada działania (seria Komfort):
1. wlot
2. wylot
3. kratka wylotowa
4. kratka wlotowa
5. wymiennik ciepła
6. wentylator powietrza wlotowego
7. wentylator powietrza wylotowego
8. silnik bypassu
9. silnik bypassu
10. filtr

Dane techniczne - seria Komfort:
Dane techniczne - seria Komfort

Co przemawia za wyborem systemów wentylacyjnych TX Komfort?
Produkty z serii Komfort zostały wyposażone w rozwiązania najnowszej technologii oraz zaspakajają rosnący popyt na zrównoważoną i energooszczędną wentylację. Jest wiele powodów, dla których warto wybrać systemy wentylacyjne TX:

1. Nowoczesna technika wentylacyjna
Seria Komfort spełnia coraz bardziej surowe wymogi dyrektyw. Zastosowanie cichych wentylatorów prądu stałego EC o dużej mocy zapewnia dużą wydajność wentylacyjną.

2. Maksymalna wydajność oraz zrównoważona wentylacja
Dzięki zastosowaniu wentylatorów EC firmy Ebm-papst, seria Komfort stanowi najbardziej energooszczędne systemy wentylacyjne. W porównaniu do wentylatorów prądu zmiennego, wentylatory EC zapewniają niższy poziom hałasu oraz wyższy odzysk ciepła, co pomaga oszczędzać energię. Dzięki przeciwprądowemu wymiennikowi, odzysk ciepła może wynosić w przybliżeniu 85%. Te inteligentne rozwiązania sprawiają, że seria Komfort to słuszna inwestycja na długie lata.

3. Podłącz i używaj: prosta i szybka instalacja
Urządzenia Komfort wykorzystuje zasadę „Podłącz i używaj" (Plug&Play) we wszystkich swoich modelach. Modele nie wymagają montażu systemu kanałów nawiewno-wywiewnych, które są kosztowne i zajmują dużo miejsca. Zainstalowanie systemu wentylacyjnego nie jest czasochłonne z uwagi na niewielką potrzebę modyfikacji konstrukcyjnych oraz szybki i łatwy montaż. Seria Komfort jest standardowo wyposażona we wspornik do montażu na ścianie lub suficie. Typowy montaż urządzenia TX nie przekracza 1 dnia roboczego.

4. Wentylacja dostosowana do popytu
Produkty z serii Komfort są całkowicie automatyczne oraz posiadają czujniki CO2. Wymiana powietrza jest dostosowane do potrzeb wentylacyjnych, co sprawia, że w pomieszczeniu są zawsze komfortowe warunki. Ponadto powyższe rozwiązanie jest także zrównoważone, co oznacza, że nie następuje niepotrzebna strata energii. Czujnik ruchu oraz czujnik wilgoci stanowią opcjonalne środki kontroli.

5. Energooszczędność oraz system chłodzenia dzięki automatycznemu bypassowi
Seria Komfort jest standardowo wyposażona w automatyczny bypass o dużej wydajności. Podczas ciepłych dni system wentylacyjny z serii Komfort doprowadza w nocy chłodne powietrze, które jest następnie zatrzymywane w ciągu dnia w pomieszczeniu tak długo, jak to tylko możliwe. Jest to energooszczędne rozwiązanie przeznaczone do chłodzenia pomieszczeń.

6. System zarządzania Quairo
Wszystkie modele z serii Komfort mogą być kontrolowane indywidualnie lub z zastosowaniem systemu zarządzania Quairo (QMS – Quairo Management System). System ten zarządza centralnie systemami wentylacyjnymi. Dzięki dużej liczbie interfejsów, możliwe jest połączenie systemu z systemem zarządzania budynkiem.

7. Słuszna inwestycja na długie lata
Zakup urządzenia serii Komfort jest zawsze słuszną inwestycją na długie lata. Inwestycja zwraca się zarówno pod względem finansowym jak i zdrowotnym, dzięki energooszczędnym rozwiązaniom zapewniającym niższe koszty użytkowania, konserwacji oraz obsługi.

Seria Komfort - najbardziej konkurencyjny system wentylacyjny:


Dalsze informacje o systemach wentylacyjnych TX znajdują się na stronie internetowej www.renovent.pl


Więcej informacji o zdecentralizowanych systemach wentylacji TX serii Professional - wkrótce w dziale "Technologie" Wentylacja.com.pl.


Źródło: Alternatywne Systemy Komfortu Sp. z o.o.