Produkty nowej generacji do wentylacji z serii Komfort oraz serii Professional, oferowane przez Alternatywne Systemy Komfortu Sp. z o.o. , to nowy standard w wentylacji zdecentralizowanej stosowanej w nowym budownictwie oraz projektach renowacji.

Rekuperatory bezkanałowe - nowość w ofercie Alternatywne Systemy Komfortu Sp. z o.o.
Zrównoważona wentylacja z nową serią Komfort
Dobra wentylacja jest niezbędna dla zdrowego, przyjemnego i komfortowego powietrza wewnątrz pomieszczeń. Niestety, w wielu budynkach jakość powietrza jest często niezadowalająca. Seria Komfort zapewnia najprostsze i najbardziej zrównoważone systemy wentylacyjne dla budynków usługowych oraz budynków użyteczności publicznej. Produkty z tej serii zapewniają czyste, świeże powietrze i komfortowe warunki wewnątrz pomieszczeń w prawie każdej możliwej sytuacji.


Zastosowanie
Seria Komfort jest idealna do stosowania w nowym budownictwie oraz w projektach renowacji takich budynków i pomieszczeń jak:
- biura
- szkoły lub przedszkola
- sklepy, salony
- restauracje
- centra sportu i rekreacji
- domy opieki.

Zalety systemu Komfort
Nowa generacja produktów ASK z serii Komfort to nowy standard w wentylacji zdecentralizowanej stosowanej w nowym budownictwie oraz projektach renowacji. System wyróżnia się trzema następującymi cechami pozwalającymi na optymalną obsługę klientów: łatwość instalacji i obsługi, oszczędność oraz ekologię.
Łatwość instalacji i obsługi – systemy wentylacyjne ASK są proste w instalacji i obsłudze oraz całkowicie automatyczne. Nie wymagają montażu kanałów wentylacyjnych. System Plug & Play.
Ekonomika – inwestycja w systemy wentylacyjne ASK szybko się zwraca, zarówno pod względem finansowym, jak i zdrowotnym.
Ekologiczność – systemy wentylacyjne ASK są energooszczędne i nie naruszają równowagi ekologicznej.

Inne cechy:
- elastyczne rozwiązania dostosowane do każdego rodzaju pomieszczeń
- korzystny stosunek ceny do jakości
- łatwa instalacja na ścianie, na dachu oraz możliwość zintegrowania z sufitem
- energooszczędna ochrona przeciwzamrożeniowa
- brak kondensacji = odprowadzenie skroplin i pompa skroplin nie są wymagane (znacznie niższe koszty montażu!)
- automatyczne sterowanie
- brak instalacji kanałowej i zaworów wentylacyjnych
- chichy i wydajny system wentylacyjny (wydajność rzędu 250-3000 m³/h)
- kompletny system wentylacyjny
- czujnik CO2 w standardzie
- dużo niższe koszty instalacji.

Zasada działania - seria KomfortZasada działania (seria Komfort):
1. wlot
2. wylot
3. kratka wylotowa
4. kratka wlotowa
5. wymiennik ciepła
6. wentylator powietrza wlotowego
7. wentylator powietrza wylotowego
8. silnik bypassu
9. silnik bypassu
10. filtr

Dane techniczne - seria Komfort:
Dane techniczne - seria Komfort

Seria Professional: sprawdzony sposób wentylacji TX3000
Alternatywne Systemy Komfortu oferują proste, trwałe i sprawdzone rozwiązania wentylacyjne: system TX3000 został już zainstalowany ponad 1000 razy!

Zastosowanie
Seria Professional jest odpowiednia do wykorzystania zarówno w nowym budownictwie, jak i w projektach renowacji budynków i pomieszczeń, takich jak:
- sklepy, markety, salony samochodowe
- sale sprzedaży, biura
- hale sportowe, sale gimnastyczne, fitnessy
- restauracje, puby, sale weselne
- magazyny, warsztaty.
TX3000
Zalety systemu Professional
Seria Professional jest doskonałym rozwiązaniem dla wentylacji zdecentralizowanej wykorzystywanej w nowym budownictwa oraz podczas renowacji. System wentylacyjny wyróżnia się trzema następującymi cechami pozwalającymi na optymalną obsługę klientów: łatwością instalacji i obsługi, oszczędnością oraz ekologicznością.
Łatwość instalacji i obsługi - systemy wentylacyjne ASK są niezmiernie łatwe w instalacji oraz w pełni automatyczne.
Oszczędność – inwestycja w systemy wentylacyjne ASK szybko zwraca się zarówno pod względem finansowym, jak i zdrowotnym.
Ekologia – systemy wentylacyjne ASK są energooszczędne i nie naruszają równowagi ekologicznej.

Maksymalna wydajność oraz trwałość
System TX3000 jest wyposażony w dwa energooszczędne wentylatory, które zapewniają świeże powietrze w pomieszczeniu. Energooszczędność jest uzyskiwana także dzięki zastosowaniu rotacyjnego wymiennika ciepła. Zużyte powietrze jest usuwane przez koło odzysku ciepła, które ogrzewa świeże i chłodne powietrze. Samozamykające się zawory zapobiegają przeciągom, gdy system wentylacyjny jest wyłączony. Powyższe inteligentne rozwiązania sprawiają, że seria Professional to słuszna inwestycja na długie lata.

Podłącz i używaj: prosta i szybka instalacja
System Professional wykorzystuje zasadę „podłącz i używaj". Dzięki temu system TX3000 może być z łatwością zamontowany na dachu bez konieczności zastosowania dodatkowych kanałów wentylacyjnych. Wymagany jest jedynie jeden otwór w dachu. Dzięki masie wynoszącej 115 kg, duże modyfikacje w konstrukcji dachu zazwyczaj nie są potrzebne. Nie jest również konieczne instalowanie kosztownych i czasochłonnych systemów kanałów wentylacyjnych,anemostatów nawiewnych i wywiewnych, przepustnic regulacyjnych oraz automatyki. Jednostka wentylacyjna może również być zamontowana pod lub nad dachem, co sprawia, że system wentylacyjny jest idealny niemal w każdej sytuacji. TX3000 to naprawdę najprostsze rozwiązanie wentylacyjne!

Seria Professional - prosta i niezawodna
TX3000 jest wyposażony w czerpnie i wyrzutnie oraz w rotacyjny wymiennik ciepła. Powietrze znajdujące się wewnątrz pomieszczenia nagrzewa wymiennik. W ten sposób świeże powietrze z zewnątrz jest nagrzewane, a następnie wdmuchiwane do pomieszczenia przez obracające się płyty.

System zarządzania
Wszystkie modele z serii Professional mogą być kontrolowane indywidualnie lub za pomocą systemu zarządzania QMS. System ten zarządza centralnie systemami wentylacyjnymi. Dzięki wielu możliwościom połączeń, możliwe jest rozbudowanie systemu zarządzania budynkiem. W dużych pomieszczeniach można kontrolować do pięciu jednostek wentylacyjnych z zastosowaniem jednego urządzenia sterującego.

Dane techniczne - seria Professional:
Dane techniczne - seria Professional

Więcej informacji:
o zdecentralizowanych systemach wentylacji TX serii Komfort oraz Professional wkrótce w dziale "Technologie" wentylacja.com.pl oraz w firmie
Alternatywne Systemy Komfortu Sp. z o.o.
tel. 33 483 22 22 , tel./fax 33 879 20 30
www.renovent.pl
Źródło: Alternatywne Systemy Komfortu Sp. z o.o.