Urządzenie RekuBOX 200EC to jednostka do energooszczędnej i cichej wentylacji mechanicznej z odzyskiwaniem ciepła , głównie dla mieszkań i małych domów jednorodzinnych.

Rekuperator szafkowy RekuBOX 200 EC
Urządzenie RekuBOX 200EC to jednostka do energooszczędnej i cichej wentylacji mechanicznej z odzyskiwaniem ciepła, głównie dla mieszkań i małych domów jednorodzinnych,a także biur i gabinetów lekarskich, itp. Z uwagi na wyjątkowo kompaktową budowę doskonale nadaje się do zabudowy kuchennej.
Urządzenie pozwala na stały nawiew świeżego powietrza do pokoi i ciągłe usuwanie zużytego z pomieszczeń takich jak łazienka, kuchnia i garderoba. Zużyte powietrze przechodzi przez wymiennik ciepła zanim zostanie wyprowadzone na zewnątrz. Świeże powietrze jest nieustannie zasysane do urządzenia, przepuszczane przez filtr a następnie przez wymiennik ciepła. Po podgrzaniu w wymienniku, świeże powietrze jest rozprowadzane kanałami wentylacyjnymi do pokoi dziennych lub sypialni.
RekuBOX 200 ECRekuBOX 200 EC

Urządzenie szczególnie przydatne tam, gdzie istnieje ograniczona przestrzeń a musimy w niej zmieścić zarówno jednostkę jak i system kanałowy jednocześnie mieć łatwy dostęp w celu umycia filtrów, wymiennika ciepła i konserwacji. Rekuperator wyposażony jest niskoenergetyczne wentylatory z silnikami prądu stałego najnowszej generacji EC/DC - komutowanymi elektronicznie o regulowanej prędkości (3-krotnie mniejsze zużycie energii w porównaniu ze standardowymi silnikami jednofazowym), filtr świeżego powietrza i jest przystosowany do przewodów wentylacyjnych o średnicy 100 mm. Może współpracować z filtrem zewnętrznym oraz nagrzewnicą powietrza. Na życzenie dostępna jest wersja ze zintegrowanym okapem kuchennym.

Zwarta konstrukcja rekuperatora RekuBOX pozwala na jego montaż w niewielkich przestrzeniach np. w szafce kuchennej.

Urządzenie posiada certyfikat CE.

Dane techniczne RekuBOX:
- 6 poziomów regulacji (regulator jako akcesoria)
- odzysk do 70% różnicy temperatur pomiędzy wpływającym a wypływającym powietrzem
- temperatura pracy do 40oC
- zabezpieczenie termiczne
- cztery króćce przyłączeniowe Ø98 x 40 mm
- zasilanie 230V ~50Hz
RekuBOX 200 ECRekuBOX 200 EC

>>więcej o RekuBOX


Źródło: Flop System Sp. z o.o.