Rekuperator REKU 400 składa się z dwóch wentylatorów (nawiewnego i wywiewnego), filtra powietrza (klasa EU3 lub filtr pyłkowy) oraz krzyżowego wymiennika ciepła (rekuperatora) wykonanego z tworzywa sztucznego UPVC.

Rekuperator REKU 400
Przy normalnej eksploatacji rekuperatora REKU 400, zapewnia on odpowiednią wymianę powietrza w całym domu (0\,5 - 1 wymiany/godz. dla domu o powierzchni ok. 150 m2). Konstrukcja urządzenia wpływa na jego cichą pracę oraz niskie zużycie energii elektrycznej. Cały układ jest prosty w montażu i przy odpowiedniej czystości usuwanego powietrza może współpracować z systemem okapu kuchennego.
REKU 400REKU 400
Zastosowanie:
Systemy centralnej wentylacji:
- domów jednorodzinnych
- dużych mieszkań.

Instalacja:
Jednostka zaprojektowana jest tak aby można ją było zainstalować na poddaszu, w przestrzeni sufitu podwieszonego bądź w odpowiednio wykonanej obudowie w dowolnym miejscu wewnątrz budynku - także na poddaszu. Do połączenia z króćcami urządzenia można zastosować sztywne lub elastyczne izolowane termicznie przewody wentylacyjne o średnicy 100 mm.

Regulacja:
Stopniowa regulacja wydatku powietrza realizowana jest głównie za pośrednictwem regulatora transformatorowego, który optymalizuje prędkości obrotowe wentylatorów (np. praca nocna).
VCON77 - sześciostopniowy regulator prędkości
VCON100 - dwustopniowy regulator prędkości
HS6 - czujnik wilgotności, który automatycznie zwiększa prędkość pracy wentylatorów w zależności od poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

>>Dane techniczne REKu 400
REKU 400REKU 400

Źródło: Flop System Sp. z o.o.