Saymon wprowadził do swojej oferty wymieniacz powietrza - przenośny system rekuperacyjno-wentylacyjny.

Wymieniacz powietrza - przenośny system rekuperacyjno-wentylacyjny:

• świeże powietrze bez strat ciepła wszędzie tam, gdzie jest potrzebne,
• 4 funkcje w jednym urządzeniu: odświeżanie, oczyszczanie, ogrzewanie i osuszanie powietrza,
• cicha i efektywna praca,
• wszechstronne zastosowanie.
Wymiana powietrza, celem zapewnienia dobrego powietrza w pomieszczeniu, nie jest niczym nowym. Problemem zawsze było, jak tego dokonać bez zbędnych strat ciepła i jak temu podołać w pomieszczeniach okresowo użytkowanych lub będących tymczasowym miejscem pracy.
Powszechnie znana jest zależność pomiędzy zanieczyszczeniami powietrza a problemami zdrowotnymi, jak i pomiędzy naturalną wentylacją, a stratami ciepła.
Rekuperator przenośny polecany jest dla:
malarzy, tapeciarzy, cykliniarzy, tynkarzy, stolarzy, spawaczy, lakierników, ślusarzy, mechaników oraz do pralni, suszarni i warsztatów, a także szkół, biur, sal konferencyjnych i wystawowych.
Jak działa wymieniacz powietrza?
Urządzenie posiada 2 wentylatory. Pierwszy zasysa świeże powietrze, drugi wydala zużyte powietrze. Zasysane powietrze w przewodzie wymiennikowym stosownie do potrzeb zostaje podgrzewane poprzez pobór ciepła z powietrza wydalanego. Dodatkowa grzałka oraz termostat zapewniają zachowanie żądanej temperatury.
Z pomieszczenia zostaje wydalone powietrze stare, wilgotne, zużyte i zanieczyszczone, a w jego miejsce wprowadzone czyste, świeże i wstępnie podgrzane. To zapewnia skuteczne odświeżanie powietrza z równoczesnym ogrzaniem i osuszaniem. Mniej pyłów, zapachów i wilgoci, przyjemna praca bez maski, więcej świeżego powietrza.
Montaż jest niezwykle prosty i nie wymaga narzędzi. W ciągu dwóch minut system może być uruchomiony, a przewody nawiewne i wywiewne zamontowane w każdym oknie lub drzwiach. Urządzenie jest lekkie i przystosowane do niesienia przez jedną osobę. Wszystkie elementy systemu znajdują się w metalowej obudowie, a przewody wymiennikowe w nylonowej torbie.
Konserwacja polega na odkręceniu wirnika i przemyciu go strumieniem bieżącej wody.

Dane techniczne:

wydajność 125/230 m³/h
odzysk 35*
głośność 40/55 dB
wymiary 390x300x240 mm
masa 18 kg
zasilanie 230/50 V/Hz
*Odzysk ciepła przy standardowej (4m) długości przewodu wymiennikowego; im dłuższy przewód, tym większy odzysk; dopuszczalna maksymalna długość 20 m
Wymieniacz powietrza jest opatentowany w Europie i w USA. Znak zastrzeżony.
Urządzenie jest przenośne, ale może pełnić rolę stałego systemu wentylacyjno-osuszającego, np. w warsztatach, pralniach, suszarniach.

Saymon oferuje kompletne urządzenia grzewcze: piece nadmuchowe, kotły c.o. i palniki na olej opałowy (również średniociężki), przepracowany (zużyty), roślinny oraz gazowe. Ponadto w ofercie posiada bogaty wybór nagrzewnic olejowych i gazowych, promienników ciepła, klimatyzatorów i osuszaczy powietrza. Oferuje kompletne systemy ogrzewania kruszywa i przygotowania ciepłej wody technologicznej w wytwórniach betonu.
Do uzdatniania wody oferuje elektromagnetyzery Clean Scale i kompletne stacje uzdatniania wody. Ponadto firma prowadzi doradztwo, sprzedaż urządzeń, obsługę serwisową i szkolenia.
Urządzenia marki Kroll oferowane przez Saymon są produktami wysokiej jakości, wytwarzanymi zgodnie z systemem ISO 9001 i europejskimi normami CE. Jakość urządzeń gwarantowana jest światowymi certyfikatami QS-System i EQNet. Zastosowane rozwiązania chronione są prawem patentowym RP.