Firma J.E.Storkair oferuje rekuperator przeznaczony dla domów inteligentnych, posiadający możliwość podłączenia go do tzw. szyny EIB.


W zależności od oprogramowania sterującego budynkiem możliwe jest wykorzystanie różnych trybów pracy systemu wentylacyjnego oraz programowanie jego pracy tygodniowej. W pełni automatycznie odbywa się sterowanie pracą gruntowego wymiennika ciepła, dodatkowych nagrzewnic czy by-passu wbudowanego w rekuperator.
Do współpracy z domem inteligentnym przystosowane są rekuperatory Storkair G90, Storkair G91, ComfoAir 500 oraz ComfoAir 140, wszystkie w wersjach B lub BE, wyposażonych standardowo w bypass automatyczny oraz posiadających możliwość sterowania pracą GWC czy dodatkowych nagrzewnic.
Inteligentne sterowanie pracą systemu wentylacyjnego w budynkach nie wyposażonych w typowy system tzw. domu inteligentnego możliwe jest w przypadku central J.E.Storkair w wersji BFB, wyposażonych w panel sterujący ComfoControl. Zapewnia on w pełni automatyczne i inteligentne sterowanie systemem wentylacyjnym, niezależne od innych urządzeń zamontowanych w budynku. Najbardziej wymagający klienci mają możliwość wyboru zintegrowania systemu wentylacyjnego z systemem sterowania pracą wszystkich urządzeń w budynku lub zastosowania niezależnego systemu sterowania wentylacją w oparciu o tzw. temperaturę komfortową.
Schemat podłączenia rekuperatora J.E.Storkair do szyny sterującej domu inteligentnego. 192 KB
Dystrybucja rekuperatorów J.E.Storkair: www.rekuperatory.pl

Komentarze

  • %%%%%

    Czy można dowiedzieć się czemu wymiennik ciepła HR160 (najleprzy z jakim do tej pory się spotkałem, ma w rekuperatorach róznych firm różną sprawmość od 85% do 96%.
    Ponieważ nie wydaję mi się by jakaś firma zanizała sprawność, to wyciągam wniosek, że ktoś mnie oszukuje.