Sokółka Okna i Drzwi S.A., jeden z liderów wśród producentów stolarki okiennej i drzwiowej na polskim rynku, odnotowała we wrześniu rekordowy miesięczny obrót ze sprzedaży.

Sokółka Okna i Drzwi osiągnęła we wrześniu przychód ze sprzedaży na poziomie 8,9 mln złotych. Jest to rekordowy wynik Spółki w tym roku. Główną przyczyną jest stale zwiększająca się dynamika wzrostu sprzedaży krajowej.

W porównaniu do 2007 roku, odnotowano wzrost sprzedaży na rynku krajowym na poziomie 40%, natomiast w segmencie okien drewnianych i drewniano – aluminiowych wyniósł on 80%. Spółka we wrześniu osiągnęła zysk EBIDA na poziomie 476 tysięcy złotych.

Roczna sprzedaż w 2008 r. powinna wynieść ok. 90 mln zł. Obserwujemy jednak wyraźny spadek sprzedaży eksportowej. Trend ten był zgodny z naszymi przewidywaniami, dlatego też priorytetowym dla nas jest rynek krajowy, na który trafia 80% naszej tegorocznej produkcji – powiedział Marcin Szymanowski, Kierownik Działu Marketingu, Sokółka Okna i Drzwi S.A.

Na koniec 2008 roku Spółka zamierza zdobyć 5% udziału w krajowym rynku stolarki okiennej i drzwiowej.

Sokółka Okna i Drzwi S.A. należy do największych na polskim rynku producentów stolarki okiennej i drzwiowej. Firma istnieje od ponad 35 lat. W 2006 roku spółka stała się częścią, wywodzącej się ze Szwecji, międzynarodowej grupy Inwido AB. Wartość rocznych obrotów grupy wynosi około 600 mln euro. W swoich strukturach jednoczy ona czołowych producentów i najlepsze marki okien i drzwi.