Rekordowy dom i ogród – tak najkrócej można podsumować targi DOM oraz OGRÓD i TY, które odbyły się w Targach Kielce w dniach 13-15 kwietnia br.
Wystawy odwiedziło 16 tysięcy osób, czyli o 6 tysiący więcej niż podczas ubiegłorocznej edycji. To jednak nie koniec rekordów. Powierzchnia targowa natomiast wyniosła natomiast aż 4970 metrów kwadratowych, z czego targi DOM zajęły powierzchnię 3300 metrów kwadratowych, bijąc imprezę z minionego roku o całe 80%. Swoje ekspozycje na Targach Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM oraz Targach Ogrodniczych i Działkowych OGRÓD i TY prezentowało łącznie 287 firm.
Oferta wystawiennicza obejmowała materiały budowlane, chemię budowlaną, dachy i systemy kominowe, bramy i ogrodzenia, izolacje i docieplenia, elewacje, fasady, stropy, sufity, podłogi i balustrady. Prezentowano również instalacje wodne, kanalizacyjne i gazowe, technologie budynków inteligentnych, urządzenia AGD, a także szeroką ofertę mieszkaniową oraz bazę instytutów i instytucji branżowych i wydawnictw fachowych.
Zwiedzający mieli również możliwość zapoznania się z zasadami finansowania i kredytowania przedsięwzięć budowlanych. Oprócz tego podczas wystawy poruszono też kwestie dotyczące projektowania, sieci instalacyjnych, systemów grzewczych i wentylacyjnych oraz bezinwazyjnych metod osuszania murów i najnowszych założeń architektonicznych.
W tym roku po raz pierwszy na targach DOM pokazano pełne wyposażenie wnętrz: meble, firanki, dywany, wanny SPA, tapety, materiały wykończeniowe, farby, parkiety i materiały dekoracyjne. Można było obejrzeć zaprojektowane i w pełni urządzone kuchnie oraz łazienki, natomiast w punktach doradczych architekci służyli fachową pomocą. Zwiedzający mogli zapoznać się z najnowszymi trendami i technologiami wykorzystywanymi w urządzaniu kuchni i łazienek. Targom towarzyszyły także pokazy wykończenia wnętrz oraz "Salon okien i drzwi".
Odbywające się w tym samym czasie targi Ogrodnicze i Działkowe OGRÓD i TY oferowały równie szeroki asortyment w postaci: mebli ogrodowych, altan, domków letniskowych, ogrodzeń, rzeźb ogrodowych, odlewów artystycznych, oświetlenia ogrodowego, basenów, fontann, oczek wodnych, urządzeń zraszających i nawadniających, jak również roślin ozdobnych i krzewów, sprzętu ogrodniczego, narzędzi i maszyn dla ogrodnictwa.
Podczas targów można było zasięgnąć informacji, konsultując się z fachowcami w zakresie projektowania, urządzania i pielęgnacji "świata zieleni". Kiermasz kwiatowy okazał się prawdziwą ucztą dla wszystkich miłośników roślin - mniejszych i większych, kolorowych
i zielonych, ciepło- i zimnolubnych.
Adresatami oferty targów DOM oraz OGRÓD i TY byli nie tylko handlowcy i specjaliści
w zakresie budownictwa. Wystawy stanowiły także doskonałe źródło informacji, sugestii i inspiracji dla każdego, kto chciałby sprawić, aby jego dom czy mieszkanie stało się ładniejsze i bardziej funkcjonalne.
Obydwie wystawy posiadają rekomendację Polskiej Korporacji Targowej.
Foto: Biuro Prasowe Targi Kielce Sp. z o.o.