W dniach 12 – 20 lipca w przedstawicielstwach firmy Viessmann odbyły się szkolenia z zakresu montażu instalacji kolektorów słonecznych, a także pozyskiwania funduszy na ich zakup. Tematyka szkolenia wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród instalatorów. W sumie wzięło w nich udział około tysiąca osób.

Rekordowe szkolenia na temat kolektorów słonecznych Viessmann
Informacja o dofinansowaniach na zakup kolektorów słonecznych dla inwestorów indywidualnych pobudziła rynek instalacji solarnych. Coraz więcej osób interesuje się tego typu instalacjami, a także szuka informacji jak skorzystać z dopłat do kolektorów słonecznych. Z myślą o instalatorach, którzy są głównym źródłem informacji dla klientów, firma Viessmann zorganizowała kompleksowe szkolenia z zakresu montażu systemów solarnych, a także pozyskiwania dofinansowania na ich zakup. Pomimo upałów, tematyka szkolenia przyciągnęła w sumie około tysiąca instalatorów do przedstawicielstw firmy Viessmann we Wrocławiu, Poznaniu, Piasecznie, Mysłowicach i Pruszczu Gdańskim.


Szkolenie było podzielone na 4 panele:
1. Teoretyczny- zagadnienia związane z techniką solarną
2. Praktyczny- montaż i eksploatacja kolektorów słonecznych
3. Administracyjny- zasady obsługi bazy umożliwiającej gratyfikację za uruchomienie instalacji, informacje dotyczące dotacji na zakup kolektorów słonecznych, a także uzyskanie pieczątki ze szkolenia w Paszporcie Specjalistycznym Viessmann
4. Prezentacyjny- pokaz narzędzi specjalistycznych potrzebnych do montażu instalacji solarnej

Połączenie tych 4 elementów dało instalatorom pełną wiedzę, która będzie pomocna w ich codziennej pracy. W teorii, ale również w praktyce mogli oni zapoznać się z systemami kolektorów słonecznych Viessmann, które posiadają certyfikat „Solar Keymark”, niezbędny do uzyskania dopłaty. Z kolei zdobyta wiedza na temat procedur dotyczących dofinansowań na kolektory będzie w dużej mierze pomocna w relacji z klientami.
Ilość uczestników szkolenia potwierdza potrzebę pogłębionych informacji na temat systemów solarnych, ich efektywności oraz sposobów finansowania.


Źródło: ''