Mechaniczny regulator przepływu typu VFC jest przeznaczony do systemów o stałym przepływie i stałym przepływie z możliwością zmiany ilości powietrza. Wykonywany jest w trzech wersjach: stałego przepływu, stałego przepływu z możliwością zmiany nastawy siłownikiem z potencjometrami lub siłownikiem z mechanicznymi ogranicznikami.
Regulator przepływu VFC produkowany przez Trox Technik może być montowany zarówno na wywiewie, jak i na nawiewie. VFC jest dostępny w sześciu wielkościach od DN 160 do 250 mm, z obustronnymi uszczelkami wargowymi w standardzie oraz w trzech konfiguracjach modułu nastawczego: ręcznej oraz z siłownikiem elektrycznym z mechanicznymi ogranicznikami lub potencjometrami łatwo wymiennymi za pomocą zatrzasków.
Położenie przegrody przepustnicy zamontowanej w łożyskach regulowane jest siłami aerodynamicznymi bez udziału zewnętrznego zasilania. Zastosowany w regulatorze mieszek umożliwia precyzyjną i szybką regulację, jednocześnie tłumiąc drgania układu, co skutecznie wpływa na trwałość rozwiązania.
Charakterystyka:
– zakres regulacji przepływu maksymalnie 10:1
– maksymalna odchyłka wartości przepływu ok. ±10% w odniesieniu do Vnom
– nastawa żądanego przepływu wskaźnikiem na zewnętrznej skali
– zakres różnicy ciśnienia 30-500 Pa
– montaż w dowolnym położeniu
– zakres temperatury pracy 10-50°C.