Honeywell na targach Chillventa 2010 w Norymberdze przedstawił nowy produkt: regulator przegrzewu Superheat Controller SHC - inteligentne rozwiązanie redukujące koszty pracy instalacji chłodniczej oraz optymalizujące jej działanie.

Regulator przegrzewu Honeywell Superheat Controller SHC
Regulator przegrzewu Superheat Controller SHC steruje elektronicznym zaworem rozprężnym z silnikiem krokowym w oparciu o elektroniczny sygnał pomiaru wartości temperatury i ciśnienia na wylocie parownika.Elektroniczny regulator przegrzewu SHC zapewnia szereg korzyści:
- zapewnia stabilne i bezpieczne wartości przegrzewu, bezpieczne dla stabilnej pracy parownika. W odróżnieniu od termostatycznych zaworów rozprężnych wartość przegrzewu może zostać zmniejszona bez ryzyka niestabilności pracy parownika;
- dostosowuje przegrzew czynnika chłodniczego do rzeczywistych warunków pracy zapewniając najmniejsza możliwą jego wartość, co przekłada się na wzrost wydajności instalacji w związku z podwyższonym ciśnieniem parowania oraz lepszym wykorzystaniem powierzchni parownika.

To inteligentne rozwiązanie oferuje znaczna poprawę współczynnika COP zapewniając oszczędność kosztów i maksymalna precyzję, a nakłady inwestycyjne na nowe rozwiązania szybko się amortyzują. Elektroniczny regulator przegrzewu precyzyjnie steruje elektronicznym zaworem rozprężnym od momentu rozruchu instalacji.

Unikalnym i innowacyjnym rozwiązaniem jest wbudowany algorytm, który zapisuje dane na temat pracy instalacji oraz analizuje zmagazynowane dane. Dzięki inteligentnemu rozwiązaniu system "uczy się" analizując dane archiwalne, a dzięki temu instalacje chłodnicze i pomp ciepła znacznie szybciej osiągają optymalny punkt pracy.
System oferuje dodatkowo funkcje monitorujące prace instalacji, jak np. rozruch, MOP (Maksymalne Ograniczenie Cisnienia), temperaturę, itd. SHC firmy Honeywell rozpoznaje stopień oblodzenia powierzchni parownika i cykl odszraniania jest uruchamiany tylko jeśli jest to wymagane oraz na okres czasu, który potrzebny jest do odszronienia.


Nowe zawory elektroniczne typu SHC (Superheat Controller) Honeywell, swoja premierę miały na tegorocznych targach Chillventa 2010 w Norymberdze.

Więcej informacji o Superheat Controller SHC na stronie producenta lub [attach=attach2]w karcie katalogowej[/attach] oraz [attach=attach3]w artykule[/attach]


Źródło: Technika Chłodnicza i Klimatyzacyjna