Bezprzewodowy regulator temperatury do sterowania urządzeniami klimatyzacyjnymi i grzewczymi z fabrycznie wbudowaną baterią do 20 lat pracy.

Regulator Auraton T-1 RTH - dla klimatyzacji i ogrzewania
AURATON T-1 RTH to nowoczesny, zbudowany w oparciu o zaawansowany mikroprocesor, ultra-oszczędny, bezprzewodowy regulator temperatury.

Podstawowe cechy produktu:
- Fabrycznie zamontowana bateria litowa. W regulatorze temperatury AURATON T-1 fabrycznie zamontowano najwyższej jakości litową baterię szwajcarskiej firmy z grupy SWATCH, zapewniającą nieprzerwany czas pracy regulatora AURATON T-1 do 20 lat. Standardowe regulatory wymagają na ogół wymiany baterii raz w roku. Dlatego zwykły termostat potrzebuje w tym samym czasie od 20 do 40 baterii (powoduje to dodatkowe koszty oraz wprowadza szkodliwe substancje do środowiska).
- Praca pod obciążeniem 16 A. Odbiornik AURATON RTH wyposażony został w przekaźnik mogący pracować pod obciążeniem do 16A i technologię nisko-iskrowego przełączania napięcia sieci.
- Wolna od zakłóceń komunikacja między urządzeniami. AURATON T-1 oraz AURATON RTH komunikują się na częstotliwości 868 MHz niezwykle krótkimi szyfrowanymi transmisjami (4 ms) zapewniającymi sprawną i wolną od zakłóceń pracę.
- Algorytm pamięci cykli załącz / wyłącz. Odbiornik AURATON RTH jest wyposażony w unikalny algorytm analizy cyklów włącz-wyłącz. Cały cykl grzania z ostatnich 24h jest zapisywany w pamięci odbiornika RTH. W przypadku utraty komunikacji z regulatorem T-1 (i/lub termometrem T-2), odbiornik RTH samoczynnie będzie realizował zapamiętany cykl załączeń / wyłączeń z ostatnich 24h. Daje to czas na przywrócenie transmisji (usunięcie zakłóceń) albo naprawę regulatora T-1 bez znaczącego pogorszenia komfortu cieplnego w sterowanym obiekcie.


Podstawowe elementy systemu:

Auraton T1AURATON T-1 - Bezprzewodowy regulator temperatury.
Ten bezprzewodowy regulator temperatury zbudowano w oparciu o zaawansowany mikroprocesor zoptymalizowany do pracy na jednej baterii do 20 lat, co czyni go prawdopodobnie najbardziej ekologicznym termostatem na świecie (bateria wbudowana fabrycznie). Dodatkowo jest jednym z najprostszych w obsłudze bezprzewodowym regulatorem temperatury dostępnym na rynku.

Auraton RTHAURATON RTH - Odbiornik.
Odbiornik AURATON RTH montowany przy urządzeniu grzewczym lub klimatyzacyjnym, wyposażono w przekaźnik mogący pracować pod obciążeniem do 16 amper.
Dzięki bezprzewodowej współpracy z regulatorem temperatury nie wymaga dodatkowych prac montażowych, związanych z doprowadzeniem przewodów od regulatora do odbiornika.
Synchronizacja regulatora temperatury AURATON T-1 oraz odbiornika AURATON RTH jest niezwykle prosta i ogranicza się do naciśnięcia jednego przycisku na każdym z elementów systemu.
Dzięki diodom LED, w łatwy sposób można monitorować stan pracy urządzenia.

Odbiornik AURATON RTH może współpracować z dodatkowymi, bezprzewodowymi urządzeniami, które przyczynią się do poprawienia komfortu cieplnego w budynku i jednocześnie ograniczają zużycie energii. Opcjonalnym elementem systemu jest klamka okienna wyposażona w nadajnik oraz czujniki jej położenia oraz termometr, pozwalający na kontrolowanie temperatury w innym pomieszczeniu niż to, w którym znajduje się regulator AURATON T-1.

Dane techniczne:
Zakres temperatury pracy: 0 - 45°C
Zakres sterowania temperatury: 7°C; 15 - 35°C
Histereza: ±0,2°C
Ilość poziomów temperatury: 1
Temperatura przeciwzamrożeniowa: +7°C
Cykl pracy: dobowy
Kontrola stanu pracy: dioda LED
Maksymalny prąd obciążenia: ~16A
Zasilanie T-1: bateria litowa (wbudowana fabrycznie)
Zasilanie RTH: 230VAC, 50Hz
Zasięg działania: w przeciętnym budynku ok. 30 m (przy standardowej konstrukcji ścian); w terenie otwartym do 300 m.

Więcej o regulatorze na stronie: http://www.auraton.pl/index.php/pl/produkt/455/76

Źródło: LARS - AURATON