VALVEX S.A, polski producent armatury instalacyjnej i sanitarnej, wzbogacił swoją ofertę o reduktory ciśnieniowe. Nowy produkt dostępny jest w dwóch dymensjach 1/2" i 3/4" w wersji nakrętno-nakrętnej i z półśrubunkiem.

Reduktor ciśnienia w ofercie Valvex
Reduktor ciśnienia Valvex ma przede wszystkim zastosowanie w wewnętrznych instalacjach wodnych. Wykonany z nietoksycznych materiałów – mosiądzu i elementów ze stali nierdzewnej, może być stosowany w instalacjach wody pitnej. Wszystkie reduktory ciśnienia zostały skalibrowane w laboratoriach Valvex do wartości 3 Barów. Maksymalne ciśnienie robocze przy wlocie wynosi 16 Barów, a zakres regulacji przy wylocie - od 1 do 6 Barów.

Reduktory ciśnienia redukują i utrzymują stałe ciśnienie przy wylocie, niezależnie od zmian ciśnienia
na zasilaniu. Wyposażenie instalacji w reduktor ciśnienia daje duże oszczędności w gospodarstwie domowym - ogranicza zużycie wody i wydłuża żywotność urządzeń (pralek, baterii). Dodatkowym atutem jest wyciszenie odgłosu przepływającej w instalacji wody.
Reduktor ciśnienia można instalować w dowolnej pozycji, najlepiej pomiędzy dwoma urządzeniami odcinającymi – jednym umieszczonym przed, a drugim za reduktorem. Rozwiązanie takie ułatwia okresową konserwację urządzenia. Dodatkowo, reduktor został wyposażony w system ułatwiający wyjmowanie wkładu.

Dane techniczne
Maksymalne ciśnienie robocze przy wlocie: 16 Barów
Kalibracja ciśnienia po stronie wylotowej: zakres regulacji od 1 Bara do 6 Barów
Nastawa wstępna: 3 BARY
Maksymalna temperatura czynnika roboczego: 75°C
Media: WODA I POWIETRZE


Źródło: ''