W 1999 roku rozpoczęła się renowacja zabytkowego budynku parowozowni w stolicy Łotwy - Rydze.

Realizacje VBW - Muzeum Historii Kolejnictwa - Ryga
Projekt przedsięwzięcia przewidywał utworzenie hal ekspozycyjnych, pomieszczeń biurowych oraz zaplecza do konserwacji eksponatów. We wrześniu 2000 roku nastąpiło uroczyste otwarcie tego jakże interesującego obiektu i udostępniono go szerokiej rzeszy wielbicieli historii kolejnictwa.

Pod opieką muzeum znajduje się ponad tysiąc eksponatów, w tym zabytkowe pociągi, dokumentacja techniczna, fotografie związane z historią kolei, sprzęt sygnalizacyjny, mundury kolejarzy oraz bilety. Ukazana tu historia kolejnictwa doskonale pokazuje również wysoki rozwój technologiczny i przemiany zachodzące nie tylko w stolicy, ale i w całej Łotwie.

Zebrane eksponaty wymagają wyjątkowo troskliwej opieki. Na co dzień opiekuje się nimi wysoce wykwalifikowany personel, a pomaga im w tym nowoczesny sprzęt techniczny. O doskonały klimat dla zabytkowych zbiorów troszczy się wysoce wydajna centrala klimatyzacyjna BD-7-BIS z systemem automatyki. Zastosowane technologie pozwalają nie tylko na zapewnienie komfortowych warunków dla odwiedzających, ale także gwarantują idealne przechowywanie zbiorów.

RealizacjaRealizacjaRealizacjaRealizacjaRealizacjaRealizacja