10 tysięcy złotych wynosi główna nagroda z zimowym konkursie grantowym dla organizacji pozarządowych "Razem Cieplej". Wystarczy przygotować taki projekt, który nawet w ciemne zimowe popołudnie zachęci do działania na rzecz innych i dawania im radości. Akcję organizują Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wraz z Gazetą Wyborczą - Trójmiasto, pod patronatem Radia Gdańsk.

Celem konkursu jest wsparcie potencjału organizacji pozarządowych, które działają na rzecz integracji społecznej, współpracy międzypokoleniowej czy też przyczyniają się do tworzenia lokalnych wspólnot oraz angażują się ubarwianie życia mieszkańców Gdańska i Sopotu.

- Zależy nam na projektach, które nawet w zimowe ciemne popołudnie zachęcą gdańszczan i sopocian do wyjścia z domu, zrobienia czegoś razem, wywołania uśmiechu i ciepła ? wyjaśnia Alina Geniusz Siuchnińska - rzecznik prasowy GPEC. - Nie chcemy ograniczać fantazji organizacji pozarządowych, zachęcamy jedynie, by pomogły różnym środowiskom otwierać się na siebie i robić coś ważnego, pożytecznego i ciekawego.

- Rola organizacji pozarządowych w tworzeniu wspólnot, w tworzeniu więzi lokalnych jest pierwszoplanowa. To ludzie organizujący się, którym przyświeca cel wyższy - dobro wspólnoty w której żyją - stanowią zaczyn z którego wyrasta odpowiedzialne społeczeństwo obywatelskie. Wspólne przedsięwzięcia i uczestnictwo w nich najskuteczniej budują więzi lokalne - podkreśla Teresa Plichta, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w gdańskim urzędzie miasta.

Granty przewidziane są dla autorów trzech zwycięskich projektów i będą to kwoty odpowiednio: 10 tys. zł, 3 tys. zł i 2 tys. zł. netto.

Organizatorzy - Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Gazeta Wyborcza - Trójmiasto - czekają na projekty, które zostaną zrealizowane na terenie Gdańska i/lub Sopotu w trakcie zbliżającej się zimy (czyli do 20 marca 2008 r.) i wpiszą się w założenia, przedstawione szerzej w regulaminie.

Więcej na stronie www.gpec.gda.pl