Kompleksowa termomodernizacja budynków może zmniejszyć zużycie energii nawet o 70 – 90%, czyli tym sposobem można zaoszczędzić dziesięciokrotnie więcej niż dzięki oszczędnemu używaniu sprzętów AGD i RTV. O kilkaset złotych rocznie mniej wydałby każdy statystyczny Polak, gdyby poddano termomodernizacji tylko te budynki, dla których jest ona ekonomicznie uzasadniona. Wszyscy razem zaoszczędzilibyśmy corocznie około 20 mld złotych i tyle moglibyśmy przeznaczać na inne wydatki i inwestycje.


W załączonym dokumencie PDF znajduje się "Raportu Środowiskowy" Rockwool - edycja 2007.
Mogą w nim Państwo przeczytać m.in. że ponad 40% całej energii wytwarzanej w Unii Europejskiej zużywają budynki, emitując przy tym do atmosfery więcej dwutlenku węgla niż transport i przemysł.
Obliczenia pokazują, że dzięki m.in. kompleksowemu ociepleniu budynków z użyciem materiałów izolacyjnych, takich jak skalna wełna mineralna Rockwool można zaoszczędzić nawet do 90% energii wykorzystywanej do ich ogrzania.
W raporcie zostały również zaprezentowane wyniki badania opinii społecznej "Polacy o oszczędzaniu energii" przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie Rockwool Polska. Ujawniają one nienajlepszy obraz rzeczywistego poszanowania energii w naszym kraju, a jednocześnie wskazują na duże możliwości poprawy tej sytuacji.
Kliknij i pobierz PDF (2,3MB):
plik pdf
Źródło: Rockwool Polska