Miał to miejsce w Operze Krakowskiej. Udział wzięli Jerzy Połomski, Andrzej Sikorowski, Piotr Cyrwus. Celem była charytatywna gra dla Stowarzyszenia Lekarze Nadziei. Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie Tak, Kraków!, które podsumowało przy tej okazji rok swojej działalności.

Radosne świąteczne kolędowanie w krakowskiej Operze
Lekarze Nadziei prowadzą w Krakowie przychodnię dla osób bezdomnych, biednych i wykluczonych. Opiekują się także osobami samotnymi, starszymi, dziećmi z domów dziecka czy samotnymi matkami, czyli wszystkimi, którzy nie mają dostępu do płatnej służby zdrowia. Wszyscy lekarze pracują w przychodni charytatywnie. Stowarzyszenie wpadło w kłopoty finansowe, gdy miasto cofnęło mu dotację na działalność w wysokości 50 tys. zł. Właśnie taką kwotę Stowarzyszenie Tak, Kraków! przekazało na ręce profesora Zbigniewa Chłapa, prezesa Stowarzyszenia Lekarze Nadziei. – Jestem ogromnie wdzięczny, Stowarzyszenie tak, Krakow!, z którym współpracujemy, zorganizowało wspaniały koncert.Moi współpracownicy ze Stowarzyszenia do teraz nie wierzą, że po 18 latach działalności w końcu mamy „premierę” kulturalną naszej działalności – żartował profesor Chłap w przerwie koncertu.
„Kolęda Nadziei” to także okazja do podsumowania działalności Stowarzyszenia Tak, Kraków! Jednym z wyzwań, z jakim zmierzyło się stowarzyszenie, była budowa domów dla dwóch rodzin Nowaków, którzy zostali bez dachu nad głową po tym, jak w ich dom uderzyła awionetka. Domy udało się wybudować w zaledwie kilka miesięcy. Podczas koncertu Ireneusz Raś, przewodniczący Stowarzyszenia Tak, Kraków! wręczył podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do szybkiej budowy domów. Otrzymała je miedzy innymi prezes Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe, Edyta Gniadek. Krakowska firma zaangażowała się w pomoc dla Nowaków jesienią, kiedy domy w stanie surowym były już gotowe i ufundowała drewniane podłogi dla obu rodzin. Nowakowie wybrali podłogi bambusowe, wyjątkowo wytrzymałe i eleganckie. Prezes Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe podkreślała, że jej firma stara się pomagać potrzebującym nie tylko przed świętami, ale ten czas szczególnie skłania do refleksji – Przed Świętami Bożego Narodzenia bardziej niż zwykle uświadamiamy sobie, ile dobrego jest w naszym życiu. Rodzina, dom, praca… Ale wtedy tez jaskrawo widzimy, jak wiele jest osób, w których wyliczance nie ma nawet jednej z tych pozycji – mówiła prezes Gniadek – Z wielką przyjemnością przyczyniliśmy się do odbudowania słowa DOM na liście dwóch rodzin Nowaków. Mamy nadzieję, że nasze podłogi będę im służyć przez kolejnych kilkadziesiąt lat.


Koncert charytatywny Kolęda Nadziei zgromadził w Operze Krakowskiej kilkaset osób. Swoim głosem ideę pomocy potrzebujących wsparli min. Jerzy Połomski, Jacek Wójcicki, Piotr Cyrwus i Bożena Zawiślak-Dolny. Profesor Zbigniew Chłap mówił po koncercie, że zebrane w ten sposób pieniądze zapewnią podopiecznym Stowarzyszenia ciągły dostęp do opieki medycznej. - To jest naprawdę wielka pomoc, którą w całości przeznaczymy dla naszych bezdomnych i ubogich podopiecznych. Gwarantuję, że ogromna cześć przekazanych nam przez Stowarzyszenie Tak, Kraków! środków przeznaczona zostanie na zakup leków, których naprawdę nam bardzo brakuje.