Firma Termo-Schiessl w bieżącym roku wprowadziła do swojej oferty nowy czynnik R422D, który jest zamiennikiem typu drop-in dla R22.Czynnik chłodniczy R422D jest zamiennikiem typu drop-in czynnika R22, dzięki czemu zapewnia łatwą, szybką i niedrogą modernizację, zwłaszcza w systemach bezpośredniego odparowania opartych na R22.
Jest kompatybilny z tradycyjnymi oraz nowymi olejami (mineralnymi, alkilobenzenowymi, poliestrowymi) i może być uzupełniany podczas pracy instalacji bez konieczności usuwania całego czynnika - w czasie wymiany umożliwia nieprzerwane użytkowanie istniejącego sprzętu!
Nowy R422D wykazuje znaczne podobieństwo do R22 i przeznaczony jest do konwersji istniejących instalacji oraz do napełniania nowych, zwłaszcza do serwisowania chillerów i urządzeń klimatyzacyjnych. Ma też zastosowanie w chłodnictwie średniotemperaturowym.
Charakteryzuje się znacznie niższą temperaturą końca tłoczenia oraz ciśnienia w stosunku do R22. Cecha ta może mieć wpływ na przedłużenie żywotności sprężarki.
R422D jest czynnikiem HFC bezpiecznym dla warstwy ozonowej Ziemi.
Dostępny jest w opakowaniach 12 kg, 25 kg i 58 kg. R422D produkowany przez DuPont jako Isceon M029.
Dane fizyczne R422D (ISCEON MO29): >>zobacz