„Kupują nie firmy, ale ludzie!” Pod takim hasłem odbyła się druga już sesja szkoleń dla dyrektorów sprzedaży i marketingu Purmo Radson. W lutym szefowie sprzedaży wszystkich europejskich oddziałów Purmo Radson odebrali dyplomy ukończenia szkolenia.

PURMO RADSON szkoli kadry na Uniwersytecie Erasmusa w Rotterdamie
Szkolenie zorganizowała firma Professional Capital oraz wybitny specjalista w zakresie psychologii sprzedaży - profesor Willem Verbeke z Erasmus Business School. Dyrektorzy sprzedaży Purmo Radson spotykali się w Rotterdamie na kolejnych sesjach szkoleniowych: w 2011 i 2012 roku.

Szkolenie skrojone na miarę
Program szkolenia został przygotowany specjalnie na indywidualne zamówienie i z inicjatywy Elo Dhaene, Dyrektora Handlowego Marki Purmo/Radson. Nad merytoryczną stroną pracowano przez miesiąc, tak aby jak najpełniej dostosować zakres tematyczny do konkretnych zadań, jakie stawia przed sobą dział sprzedaży. Wszyscy uczestnicy wypełnili ankietę określającą konkretne potrzeby i oczekiwania wobec szkolenia. Na tej podstawie opracowano program skrojony na miarę. Opiekę merytoryczną nad programem sprawował specjalista o międzynarodowej renomie - profesor Willem Verbeke. Zarówno w kraju jak i za granicą profesor Verbeke jest wykładowcą znanym z nieszablonowego podejścia do zagadnień sprzedaży oraz zarządzania w przedsiębiorstwach opartych na wiedzy. Willem Verbeke studiował filozofię na Uniwersytecie w Gandawie (Belgia) i ma doktorat z Psychologii Edukacji na Uniwersytecie w Pensylwanii. Wydał osiem książek i otrzymał wiele krajowych i międzynarodowych nagród. Jako konsultant doradzał ponad 300 klientom, m.in. Philips, Coca-Cola, Campina, Delta Lloyd, a teraz również Purmo/Radson.

Podczas wykładów uczestnicy szkolenia mieli możliwość poznać nowe spojrzenie na kontakt z klientem, budowanie relacji i proces wymiany wiedzy. Profesjonalni trenerzy przekazywali wiedzę, jak budować długotrwałe relacje z klientami oraz jak wydajnie zarządzać zespołem sprzedaży. Zajęcia praktyczne pomogły lepiej zrozumieć istotę współpracy z klientami, a także z kolegami z innych krajów. Cenną wskazówką była również możliwość wymiany doświadczeń - jak się okazało każdy rynek ma swoją własną specyfikę.

Jacek Łuczak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Europy Wschodniej tak ocenia szkolenie: "Przekaz wiedzy był znakomity. Bardzo przydatne okazało się skonfrontowanie teoretycznych akademickich rozwiązań z naszym codziennym podejściem do biznesu. Pozwoliło to nam uporządkować wiedzę praktyczną przy użyciu naukowych narzędzi. Nie do przecenienia była także wzajemna wymiana poglądów. Chociaż pracujemy oddzielnie, każdy na innym rynku, z odmiennymi doświadczeniami i często z zupełnie innym podejściem, wszyscy zauważyliśmy, że wiele możemy się od siebie nauczyć, wymieniając przydatne wskazówki. Zaobserwowałem również wymianę wiedzy pomiędzy generacjami. Nasza grupa składała się z dyrektorów i managerów z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży, a także osób o wiele młodszych. Mieliśmy więc możliwość z jednej strony korzystać z doświadczenia, a z drugiej świeżości myślenia i nowych pomysłów."

Purmo Radson inwestuje w szkolenie swoich kadr dla jak najlepszej obsługi klienta. W Rettig ICC przyjazny stosunek pracowników do otoczenia jest jedną z kluczowych wartości. Szkolenie dla dyrektorów sprzedaży pomoże wdrożyć najnowsze koncepcje psychologii sprzedaży w codzienną pracę działów obsługi klienta.


O PURMO
Marka Purmo jest własnością koncernu Rettig ICC produkującego rocznie ok. 9 milionów grzejników, co czyni koncern największym producentem systemów grzewczych na świecie. Rettig ICC posiada zakłady produkcyjne w 15 krajach Europy i eksportuje swoje produkty do 50 krajów na całym świecie. Silna i stabilna pozycja rynkowa powoduje zaangażowanie koncernu w ciągłe inwestowanie w jakość i innowacje. Największa fabryka koncernu mieści się w Rybniku.

W styczniu 2012 roku koncern Rettig ICC przejął niemiecką firmę Hewing – producenta wysokiej jakości rur z tworzyw sztucznych. Po włączeniu fabryki Hewing w struktury koncernu, Rettig ICC zamierza utrzymać znaczną niezależność tej organizacji. Hewing będzie od tej chwili produkował rury również na stale rosnące potrzeby Rettiga. Firma Hewing zatrudniająca profesjonalny zespół ekspertów i doświadczonych pracowników doskonale wpisuje się w strategię rozwoju koncernu Rettig ICC. Rozszerzając swoją ofertę o wysokiej jakości rozwiązania systemów rurowych dla wszystkich rynków.

www.purmo.pl

Źródło: ''