Przyłącze kominowe to odcinek łączący piec, wkład kominkowy lub inne urządzenie grzewcze, z kominem odprowadzającym spaliny.
Podstawowym zadaniem przyłącza kominowego jest bezpieczne i skuteczne odprowadzenie produktów spalania paliwa do komina, a poprzez komin - na zewnątrz budynku. Zadanie to jest bardzo ważne i odpowiedzialne, dlatego należy wykonać go w sposób staranny i zgodny z zasadami sztuki, oraz przy użyciu tylko właściwych, atestowanych elementów.

System Przyłączy Kominowych ze stali DC01

Przyłącza kominowe wykonane są z blach stalowych czarnych w gatunku DC01 o grubości 2,0 mm. Stosuje się je jako przyłącza do odprowadzenia spalin z kominków i urządzeń grzewczych na paliwa stałe (pracujących bez kondensacji), gdzie temperatura spalin może dochodzić do 1000ºC.
Zalety produktu:
- bardzo prosty i szybki montaż;
- duża trwałość;
- dostępne w kolorach: czarnym (standard) i grafitowym (na zamówienie);
- 2-letnia gwarancja.
Zadania przyłącza kominowego
Prawidłowe podłączenie wkładu kominkowego do komina lub pieca jest kwestią bardzo ważną. Powinno gwarantować właściwy przepływ produktów spalania drewna w kominku do komina, a z niego - na zewnątrz budynku. Przyłącz musi być szczelny, odporny na wysokie temperatury oraz mieć odpowiednią średnicę i strukturę powierzchni, stwarzając tym samym minimalne opory przepływu.
Znakomicie swoją rolę odgrywają stalowe przyłącza z blachy węglowej 2mm grubości, które są znacznie tańsze niż swoje odpowiedniki wykonane z blachy nierdzewnej. Charakteryzują się sztywną konstrukcją, wysoką odpornością na temperaturę i trwałością - dlatego są to najpopularniejsze rozwiązania tego typu na rynku.

Unikalne cechy produktów Darco:

- najszerszy asortyment na rynku
- dostępny w dwóch kolorach: czarnym i grafitowym w pełni szczelne
- malowane bezwonną farbą żaroodporną Senotherm znakowane CE
- możliwość wykonania elementów nietypowych
- pakowanie elementów do średnicy 150 mm w oddzielne opakowania
kartonowe
- NOWOŚĆ 2009: kolana stałe spawane robotem
- NOWOŚĆ 2009: unikalne pokrętło szybra.
Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją.
Więcej: www.darco.com.pl