Zapraszamy jesienią na specjalistyczne targi w Expo Silesia.

Przemysłowa Jesień w Expo Silesia
Przemysłowa jesień w Expo Silesia
Zapraszamy do odwiedzenia Expo Silesia jesienią. Nasz kalendarz zdominują specjalistyczne targi przemysłowe, choć nie zabraknie również akcentów konsumenckich. W okresie od września do listopada, odbędzie się w 12 wystaw, a kilka z nich będzie rekordowe. Tylko w Expo Silesia - najlepsi specjaliści i świetne warunki wystawiennicze, a wszystko w najbardziej uprzemysłowionej aglomeracji w Polsce.

W sezon wchodzimy pod zmienioną nazwą
expo silesiaZ dniem 4 sierpnia 2010 roku spółka Kolporter EXPO zmieniła nazwę na Expo Silesia Sp. z o.o. Teraz już nie tylko obiekt targowy, ale również organizator targów będzie bezpośrednio kojarzony z miejscem, które wrosło już w obraz śląskiej metropolii. - Jesteśmy przekonani, że nowa nazwa odegra pozytywną rolę w promocji aglomeracji śląskiej i będzie się dobrze kojarzyć nie tylko mieszkańcom tego regionu – mówi Tomasz Raczyński, prezes Expo Silesia.

Wicepremier Waldemar Pawlak otworzy Strażacki Zlot w Expo Silesia
Na inaugurację sezonu jesiennego zapraszamy na Strażacki Zlot w dniach 28-29 sierpnia. Będzie to doskonała integracja środowiska pożarniczego, a zaplanowane widowiskowe wydarzenia towarzyszące to forma podziękowania strażakom za tegoroczną akcję przeciwpowodziową i nie lada gratka dla mieszkańców regionu. Gościem honorowym Zlotu będzie Wicepremier Waldemar Pawlak.

Przemysłowa jesień
Targową jesień rozpoczną Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, które odbędą się w dniach 29 września - 1 października. W tegorocznej edycji targów TOOLEX swój udział zapowiedziały światowe marki, które do tej pory nie prezentowały się w Sosnowcu. Po raz pierwszy, zwiedzający będą mogli zobaczyć narodowe stoisko Republiki Czeskiej organizowane przez CzechTrade.

W dniach 7 - 9 października odbędą się Targi Przemysłu Mięsnego MEAT MEETING i Targi Wyposażenia Hoteli, Gastronomii i Cateringu HOTEL - GASTRO Meeting. Wydarzeniom towarzyszyć będzie wiele atrakcji, takich jak: Galeria Wina, Śląski Salon Mleczarski, pokazy barmańskie i baristyczne, IV Finał Kulinarnego Pucharu Śląska Szkół Gastronomicznych oraz III Kulinarny Show HOTEL-GASTRO Meeting - Black Box.

Na drugą połowę października (19-21) przypadają Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING. To czołowa wystawa spawalnicza w tej części Europy, organizowana przy wsparciu Instytutu Spawalnictwa z Gliwic. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy przygotowali dla zwiedzających wiele targowych niespodzianek i nowości. W tym samym terminie odbędą także dwie kolejne imprezy targowe: Międzynarodowe Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET pod patronatem Polskiej Unii Dystrybutorów Stali oraz Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT.

W terminie od 3 do 5 listopada Expo Silesia zaprasza na Targi Analityki, Technik i Wyposażenia Laboratorium ExpoLAB. Tematyka tych targów łączy w sobie zagadnienia z różnych dziedzin nauki i techniki: chemii, biochemii, analityki medycznej, mikrobiologii, metrologii, inżynierii laboratoryjnej. W tym samym terminie odbędą się także Targi Urządzeń i Technologii Branży Wodociągowo – Kanalizacyjnej HydroSilesia i towarzysząca im konferencja HYDROINTEGRACJE na temat ochrony zasobów wody w regionie oraz modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnych.

W listopadzie rekordowo zapowiada się trzecia edycja Targów Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast EXPO połączona ze Strefami: Wiedzy, Designu oraz HQ Wtryskarek. Na szczególną uwagę zasługują także Targi Hydrauliki, Automatyki i Pneumatyki HAPexpo, które zostaną wzbogacone o specjalistyczny Salon Robotyki – ROBOTshow. Obie imprezy odbędą się w tym samym terminie od 17 do 19 listopada, a towarzyszyć im będą także Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA oraz Targi Używanych Maszyn i Urządzeń TUM.Źródło: Expo Silesia Sp. z o.o.