Przez ostatnie 3 miesiące firma KLIMOR miała bardzo dużo pracy. Zaopatrzyła szereg obiektów branzy przemysłowej, usługowej i medycznej w wysoce specjalistyczne urządzenia z grupy HVAC. Przypomnijmy, że firma KLIMOR należy do grupy kapitałowej KLIMA-THERM S.A.

Przełom 2012/2013 i realizacje Klimor
Urządzenia firmy KLIMOR

Najciekawsze obiekty, które zostały wyposażone w urządzenia marki KLIMOR to:- Moniecka Spółdzielnia Mleczarska w Mońkach

- Sanofi-Aventis – Zakład produkcji i dystrybucji leków w Rzeszowie

- Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy

- budynki elektrociepłowni EC Połaniec

- pomieszczenia laboratoryjne – Coca-Cola

- Centrum handlowe EUROPA w Gliwicach

- Bank Meritum – oddział Gdańsk

- Bank PKO – oddział Żary

- Instytut Biochemii Politechniki Łódzkiej

- Instytut Geofizyki PAN w Warszawie

- Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie

- Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Norberta Balickiego w Łodzi

- Klinika Okulistyczna w Lublinie

- Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku

- Akademia Medyczna w Gdańsku

- Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku i Olsztynie

- Centrum Onkologii i Centrum Hematologii w Opolu.Na obiekty dostarczono głównie centrale jak również, stropy laminarne, nawiewniki i moduły recyrkulacyjne marki KLIMOR.

W końcówce 2012r. zrealizowaliśmy jedną z największych dostaw minionego roku: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, która obejmowała 89 central: w wykonaniu higienicznym, w wersjach podwieszanych, standardowych i dachowych. Centrale wyposażone zostały w wysokosprawny odzysk glikolowy, co wpływa nie tylko na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, ale głównie gwarantuje ciągłą, wysoką sterylność dostarczanego do pomieszczeń szpitala powietrza.Najwyższą jakość urządzeń sygnowanych marką KLIMOR oprócz realizacji, potwierdzają także certyfikaty uznawane przez największych ekspertów i specjalistów branży wentylacyjno- klimatyzacyjnej. Zgodność z rygorystyczną normą DIN 1946-4:2008 oraz PN-EN 1886:2008 i PN-EN 13053+A1:2011 została potwierdzona przez niezależną jednostkę certyfikacyjną TÜV Rheinland Polska. Spełnienie wymagań w stosunku do produktów w wykonaniach specjalistycznych potwierdzone jest także przez Certyfikat Higieniczny PZH, wydany przez Państwowy Instytut Higieny.