Promienniki podczerwieni Master XL 9 osiągają niemal 100% sprawności, ponieważ całkowite ciepło pochodzące ze spalania oleju jest dostarczane do pomieszczenia ogrzewanego.

Promiennik olejowy Master XL

Promiennik olejowy MASTER XL 9 E to wysokiej jakości promiennik podczerwieni, charakteryzujący się zwartą konstrukcją, do zastosowań jako ogrzewanie miejscowe na halach produkcyjnych, budowach, przy liniach produkcyjnych, itp. wysokich pomieszczeniach.

Olejowe promienniki podczerwieni Master typ XL 9 prawie nie wydzielają spalin ponieważ ich komora spalania wyposażona jest w specjalną wkładkę ceramiczną. Wkładka ta, w czasie pracy urządzenia rozgrzewa się do bardzo wysokiej temperatury, a produkty spalania uderzając w nią ulegają niemalże całkowitemu dopaleniu. Dzięki zastosowaniu wkładki ceramicznej osiągnięto spalanie rzędu 99% efektywności.

XL 9 E został zaprojektowany do pracy w ciężkich warunkach. Nie wymaga on żadnych rur wydechowych, nie powoduje wirów powietrza, co jest najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza podczas pracy w zakurzonym środowisku. Niski poziom hałasu umożliwia pracę nawet wtedy, gdy urządzenie jest włączone bez odczuwania niedogodności związanych z hałasem, co jest często spotykane w innych systemach ogrzewania.

Panel sterowniczy urządzenia jest niezwykle prosty w obsłudze, a umiejscowienie wlewu paliwa umożliwia wygodne napełnianie zbiornika. Promiennik wyposażony jest w gumowe kółka, które umożliwiają transport i przemieszczanie urządzenia.

Dane techniczne Master XL 9 E:
Producent: MASTER
Paliwo: olej (opałowy lub napędowy)
Typ: XL 9 E
Wydajność: 43 kW
Zużycie paliwa: 3,2 kg/h
Pojemność zbiornika: 60 l
Napięcie: 230/50 V/Hz
Prąd znamionowy: 0,6 A
System spalania: wysokociśnieniowy palnik wtryskowy
Materiał komory spalania: specjalna izolacja (włókno ceramiczne)
Waga netto/brutto: 67/87 kg
Wymiary (DxSZxW): 120x75x115 cm

Zalety promiennika Master:
- ogrzewanie ciepłem promieniowania
- promieniowanie ukierunkowane
- brak strumienia powietrza
- cicha praca
- elektroniczna kontrolka płomienia
- możliwość podłączenia termostatu pomieszczeniowego
- komora spalania wykonana z włókna ceramicznego
- wskaźnik poziomu oleju w standardzie
- mocna i trwała konstrukcja
- łatwy w użytkowaniu
- urządzenie mobilne.

Promiennik jest dostępny w dwóch wersjach E i S, podobnych z wyglądu i parametrów, o maksymalnej wydajności 43kW. Promiennik XL 9 S w odróżnieniu od XL 9 E posiada zainstalowany moduł umożliwiający dwustopniową regulację mocy promiennika 23 kW lub 46 kW.

Promienniki Master do nabycia w Firmie Usługowo-Handlowej Dariusz Wichtowski z Poznania.

Źródło: Firma Usługowo-Handlowa Dariusz Wichtowski