O tym, że światowy kryzys gospodarczy zagościł w Polsce już na dobre, nie trzeba nikogo przekonywać. Z każdej strony słyszymy o zwolnieniach masowych i zamykaniu kolejnych fabryk. Również gospodarka pieniężna przysparza nam wiele kłopotów. Złoty mocno się osłabił a waluty obce tj. frank czy euro przekroczyły prognozowane przez analityków wartości. Ponadto banki zaostrzyły warunki udzielania kredytów mieszkaniowych. W takiej sytuacji do łask wraca uchwalony w 2002 r. program rządowy „Rodzina na swoim”.Program rządowy „Rodzina na swoim”
umożliwia korzystanie z dopłat do odsetek od kredytu mieszkaniowego zaciągniętego w polskich złotych. Program jest skierowany do małżeństw lub osób samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko. Zgodnie z Ustawą z dnia 13 listopada 2002 r. (o dopłatach do oprocentowania kredytów mieszkaniowych o stałej stopie procentowej), która reguluje zasady przydzielania w/w dopłat, pomoc rządową przeznaczyć możemy na:
- kupno mieszkania na rynku pierwotnym
- kupno mieszkania na rynku wtórnym
- nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu lub domu
- wybudowanie domu
- dokończenie budowy domu
- pokrycie kosztów budowy lokalu lub domu przez spółdzielnię
- wkład budowlany w spółdzielni
- nadbudowa, rozbudowa lub przebudowa istniejącego budynku, w wyniku czego ma powstać lokal mieszkalny, stanowiący odrębną nieruchomość.
Istnieją też pewne ograniczenia; kryterium kosztowe, które reguluje nam maksymalną cenę lub koszt budowy naszej nieruchomości, nie może przekroczyć 40% średnich kosztów budowy w danym mieście.
Mimo to, liczba mieszkań zakupionych z programem „Rodzina na swoim” wciąż rośnie. Kredyty złotówkowe wróciły do łask, a banki coraz chętniej udzielają kredytów mieszkaniowych w naszej rodzimej walucie.
Deweloperzy oferują swoim klientom zakup mieszkań spełniających wymagane kryteria. Jednym z nich jest warszawska firma deweloperska Włodarzewska SA (www.wlodarzewska.pl), która w swojej ofercie posiada dwie inwestycje, umożliwiające klientom zakup nieruchomości korzystając z programu „Rodzina na swoim”. Pierwsza z nich zlokalizowana jest na warszawskim Tarchominie (Słoneczne Przedmieście), druga w Brwinowie (Osiedle Sportowa). Obie lokalizacje posiadają rozbudowaną infrastrukturę miejską, w której skład wchodzą przedszkola, sklepy i szkoły oraz dobrą komunikację, umożliwiającą szybki dojazd do centrum Warszawy.
Więcej informacji na stronie: www.rodzina-na-swoim.org

Źródło: mediaforum.pl