Dobór optymalnej izolacji nie jest rzeczą prostą. Różnice w temperaturze otoczenia i ośrodka, grubościach rur czy wilgotności sprawiają, że każdy przypadek należy traktować indywidualnie. Program obliczeniowy ArmWin AS, udostępniony przez firmę Armacell, pozwoli dokonać niezbędnych obliczeń, dzięki którym nasza izolacja będzie działać tak, jak tego oczekujemy

Program obliczeniowy ArmWin AS firmy Armacell – pomoc przy doborze izolacji

Wykonanie wszystkich obliczeń, niezbędnych do odpowiedniego dobrania izolacji jest nie tylko skomplikowane, ale również czasochłonne. Dlatego też firma Armacell, udostępniła program ArmWin AS, będący doskonałym narzędziem znacznie usprawniającym pracę projektantów. Dzięki dużym możliwościom oraz intuicyjnemu interfejsowi będzie on przydatny bez względu na to, czy potrzebujemy dobrać odpowiednią grubość otuliny, czy też obliczyć stopień oszczędności energii.

Szybko i zgodnie z normą

Program ArmWin AS jest uniwersalnym i darmowym programem mającym na celu usprawnienie obliczeń związanych z doborem odpowiedniej izolacji. Pozwala on na szybkie wyznaczenie takich parametrów, jak kontrola kondensacji (minimalna grubość izolacji), temperatura powierzchni zewnętrznej, współczynnik przenikania ciepła, strumień cieplny, zmiana temperatury płynącego ośrodka, zmiana temperatury nieruchomego ośrodka, zabezpieczenie przed zamarzaniem, czy zachowanie długoczasowe. Dzięki temu możemy wyznaczyć odpowiednią do danych warunków izolację, która w optymalny sposób zapewni nam oczekiwane efekty. Dodatkowo, ArmWin AS pozwala określić oszczędność energii jaką uzyskamy stosując izolację. Jest to o tyle istotne, że inwestorzy często wymagają oszacowania przyszłego zużycia energii przez instalację grzewczą. Program ArmWin AS umożliwi nam szybkie uzyskanie tego typu danych oraz przedstawi ilość energii zaoszczędzonej w stosunku do niezaizolowanej instalacji. Co więcej, oszczędność energii wyrażana jest w ilości paliwa lub energii elektrycznej w kWh, oszczędzonej w określonym terminie, co pozwala łatwo uzmysłowić finansowe korzyści płynące z zastosowania odpowiedniej otuliny. Używając programu firmy Armacell mamy również pewność, że uzyskane wyniki są wiarygodne, ponieważ wszelkie obliczenia wykonywane są zgodnie z normą EN ISO 12241:2008, która określa zasady obliczania izolacji cieplnej wyposażenia budynków.

Gdziekolwiek jesteś

Choć program ArmWin AS dostępny jest za darmo dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS to firma Armacell poszła o krok dalej i stworzyła ArmWin AS Online. Dzięki temu, osoby które rzadko dokonują tego typu wyliczeń nie muszą ściągać i instalować oprogramowania. Wystarczy bowiem komputer posiadający dostęp do Internetu oraz przeglądarka, by móc korzystać z pełnej funkcjonalności systemu. Co więcej, odpowiednich obliczeń możemy dokonać nawet nie mając dostępu do komputera – wystarczy jedynie smartfon, który pozwoli nam na dostęp do Internetu i mobilne przeglądanie stron firmy Armacell.
Ustalenie odpowiednich parametrów jest często warunkiem koniecznym prawidłowego doboru otuliny, gwarantującej optymalne działanie instalacji. Niestety ich obliczenie może dla wielu osób stanowić problem. Program ArmWin AS pozwoli szybko i bezproblemowo dokonać potrzebnych obliczeń, co nie tylko znacznie ułatwi pracę, ale również pozwoli uniknąć błędów.

Producent:

Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115
www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.Źródło: ''