Zrównoważona architektura i praca nad rozwiązaniami efektywnymi energetycznie to priorytety firmy Reynaers Aluminium, czołowego europejskiego dostawcy rozwiązań z aluminium. Reynaers opracował nowe energooszczędne rozwiązania HI (high insulation), minimalizujące koszty ogrzewania budynku i straty ciepła na zewnątrz.

Polscy inwestorzy muszą zwracać coraz większą uwagę na parametry termiczne stosowanych materiałów budowlanych. Obliguje ich do tego dyrektywa unijna 2002/91/WE z 16.12.2002 roku, a także zmiana w Prawie Budowlanym opublikowanym w Dz. U. nr 191 poz. 1373 z dnia 19.09.2007 roku oraz rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 15.01.2002 roku w sprawie Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków (które ma obowiązywać od stycznia 2009 roku).

Wszystkie te przepisy zmierzają do ujednolicenia klasyfikacji energetycznej nowych oraz już istniejących nieruchomości, która pozwoli na precyzyjne określenie zapotrzebowania na ciepło danego budynku. Im wyższa klasa obiektu, tym będzie on wymagał mniejszych nakładów finansowych na ogrzewanie, klimatyzację czy oświetlenie.Biorąc to pod uwagę wyroby z aluminium, dzięki swojemu potencjałowi rozwojowemu stają się coraz bardziej poszukiwanym materiałem w budownictwie.

Reynaers Polska, wiodący europejski dostawca wysokiej jakości systemów aluminiowych, stwarza nowe i ulepsza już sprawdzone rozwiązania budowlane związane z zagadnieniem efektywności energetycznej budynków. Należą do nich m.in.: zintegrowane fotowoltaiczne ściany kurtynowe i osłony przeciwsłoneczne, profile o podwyższonych parametrach izolacyjnych, systemy podwójnych elewacji. Nowe wyroby stanowiące elementy zrównoważonego budownictwa, powstają zarówno w rezultacie własnych badań firmy Reynaers, jak i pomysłów architektów oraz nowych przepisów budowlanych. Ich przykładem jest aluminiowo-szklana ściana kurtynowa CW 50-HI, która od 2008 roku dostępna jest w ofercie firmy w nowej, ulepszonej pod względem efektywności termicznej wersji.Aluminiowo-szklana ściana kurtynowa CW 50-HI

Dla inwestorów instytucjonalnych oraz budujących obiekty użyteczności publicznej (hotele, biurowce) firma Reynaers rozszerzyła swoją ofertę w klasie HI o aluminiowo-szklaną ścianę kurtynową CW 50-HI. Uzyskano dla niej parametr Uf na poziomie 1,1 W/m²K, co czyni ją najbardziej energooszczędnym systemem w swojej klasie. Współczynnik Uf określa przepływ ciepła – w praktyce oznacza to, że im niższa wartość współczynnika Uf, tym lepsza izolacja termiczna.Ściana kurtynowa CW 50-HI zachowuje parametry estetyczne systemu klasycznego CW 50. Może być ona uzupełniana w okna, np. rozwierano-uchylne systemu CS 86-HI, co daje kompletną elewację w klasie HI. Zastosowanie aluminiowo-szklanej ściany kurtynowej CW 50-HI gwarantuje inwestorowi uzyskanie wymiernych korzyści z niższych kosztów ogrzewania lub klimatyzacji budynku.

W kontekście wzrastających cen nośników energii na świecie oraz coraz bardziej kurczących się zasobów naturalnych źródeł energii, energooszczędne rozwiązania w oknach, drzwiach i aluminiowo-szklanych ścianach kurtynowych są niezwykle istotne. Dzięki nowoczesnym technologiom można obniżyć koszty budowy poprzez wzrost wydajności i jednocześnie zapewnić wysoką jakość i komfort użytkowania. Dlatego też firma Reynaers przykłada tak dużą wagę do ciągłego podnoszenia parametrów izolacyjności rozwiązań HI w segmencie ślusarki aluminiowej.Oferta systemów budowlanych Reynaers w energooszczędnej, poprawionej termicznie klasie HI, obejmuje także system okienno-drzwiowy CS 86-HI oraz system drzwi przesuwnych i podnoszono-przesuwnych CP 155 LS HI.

Firma Reynaers Polska powstała w 1990 roku, jako oddział Grupy Reynaers Aluminium. Reynaers Polska jest jednym z głównych dostawców na rynku polskim profili aluminiowych, używanych przez wytwórców okien, drzwi, systemów przesuwnych, ogrodów zimowych, fasad, świetlików, osłon przeciwsłonecznych oraz wszelkich innych konstrukcji wykorzystywanych w budownictwie. Profile te obejmują pełną paletę rozmiarów, kształtów i kolorów, technik otwierania i izolacji, w tym systemów modułowych. Nadają się zarówno do budynków typowo mieszkaniowych, jak i usługowo-handlowych oraz użyteczności publicznej.

Na swoje produkty Reynaers Polska daje 10-letnią gwarancję systemową. Działania firmy spełniają wymagania międzynarodowej normy zarządzania jakością ISO 9001:2000.Do największych realizacji firmy w ostatnich latach należą inwestycje: w Warszawie – Marynarska Business Park, Harmony Office Center, Lipowy Business Park, Trinity Park 1 i 2; w Poznaniu – Hotel Sheraton; w Krakowie – kolejny etap rozbudowy Lotniska Balice; we Wrocławiu – Bema Plaza, Plac Grunwaldzki i Arkady.

Założona w 1965 roku, Reynaers Aluminium jest wiodącym europejskim dostawcą wysokiej jakości systemów aluminiowych. Firma specjalizuje się w rozwoju, tworzeniu i promowaniu konstrukcji z aluminium dla budownictwa. Należą do nich: fasady, okna, drzwi, systemy drzwi przesuwnych, ogrody zimowe i osłony przeciwsłoneczne. Reynaers Aluminium posiada jedno z największych na świecie prywatnych centrów badań branżowych. W Instytucie Reynaers wykonywane są testy i próby produktów oraz systemów, organizowane są szkolenia, seminaria i pokazy maszyn.

Przedsiębiorstwo posiada biura w 27 państwach, a swoje produkty eksportuje do 50 krajów na 5 kontynentach.Rozwój proekologicznych rozwiązań budowlanych to integralna część polityki odpowiedzialności społecznej Reynaers Aluminium. Na początku 2008 roku, zainstalowano, na 16 tys. m2 dachu magazynu firmy w Duffel w Belgii (centrala firmy), największą w chwili budowy instalację fotowoltaiczną w tym kraju. Produkuje ona energię zarówno na potrzeby magazynu zakładu, jak również pobliskich osiedli mieszkaniowych.