Firma MechVent jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę szwajcarskiej firmy KIMESSA AG, która od 25 lat produkuje systemy detekcji gazów.

Produkty KIMESSA AG w ofercie MechVent
KIMESSA AGKIMESSA AG powstała w 1985 roku i specjalizuje się w systemach monitorowania i kontroli gazu, mających zastosowanie w wielu budynkach i branżach, m.in. parkingach podziemnych, laboratoriach, komorach chłodniczych, branży HVAC i branży spożywczej.
Wszystkie produkty KIMESSA AG są projektowane i produkowane w Szwajcarii. 50% produkcji jest eksportowana przez sieć doświadczonych dystrybutorów. KIMESSA AG jest producentem solidnych i innowacyjnych produktów wysokiej jakości, potwierdzonych Certyfikatem ISO 9001:2000.


Innowacyjna technologia CANline KIMESSA AG oferuje wielofunkcyjny system regulacji i sterowania
urządzeniami wentylacyjnymi. Niezawodną technologię czujnika elektrochemicznego oraz cyfrową komunikację pomiędzy detektorami można używać zarówno do ciągłego liniowego pomiaru stężenia gazów, jak również do sterowania systemem wentylacji.

Dzięki efektywnej kontroli jakości powietrza można obniżyć koszty zużycia energii.

Oprócz detekcji CO i LPG w ofercie KIMESSA AG można znaleźć detektory gazów takich jak:
- dwutlenek azotu
- wodór
- amoniak
- chlor
- cyjanowodór
- metan
- freon.

W ofercie MechVent można znaleźć również detektory dwutlenku węgla dedykowane do chłodni, które mogą pracować w temperaturach od -30oC do +70oC.


MechVentMechVent jest firmą o profilu handlowym, działającą na polskim rynku od maja 2007 roku. MechVent zajmuje się projektowaniem i montażem układów automatyki oraz systemów detekcji gazów, dostawą elementów automatyki, a także doborem i dostawą urządzeń wentylacyjnych.