Postęp w dziedzinie sterowania pracą pomp oraz konkurencyjne ceny spowodowały, że pompy o zmiennej prędkości zaczęły być powszechnie używane do zastosowań technologicznych polegających na oczyszczaniu i dostarczaniu wody.

Producenci zestawów hydroforowych wybierają przetworniki ciśnienia MBS1900
Lecz podobnie jak w większości zastosowań hydraulicznych, uderzenia hydrauliczne i zakłócenia elektromagnetyczne (EMI) mogą pogorszyć wydajność i uszkodzić elementy układu. Producenci pomp oraz zestawów hydroforowych zaczęli stosować przetwornik ciśnienia Danfoss MBS1900 w celu uzyskania jak najwyższej wydajności swoich produktów. A od pojawienia się na rynku w czerwcu 2009, MBS1900 znany jest swojej wysokiej wydajności i niezawodności.

Kontrolowanie zakłóceń elektromagnetycznych
W pompie o zmiennej prędkości obrotowej przetwornica częstotliwości dostosowuje prędkość silnika pompy do zapotrzebowania, zaś przetwornik ciśnienia monitoruje ciśnienie wody i przekazuje informacje do sterownika programowalnego PLC. Jeżeli przepływ w układzie jest słaby lub nie ma go wcale, PLC zmniejszy prędkość obrotową silnika lub przestawi go w tryb gotowości, aby oszczędzić energię elektryczną. Lecz bez przetwornika ciśnienia zaprojektowanego tak, aby był odporny na uderzenia hydrauliczne i EMI, wydajność pompy będzie gorsza. MBS1900, korzystający z wypróbowanej i przetestowanej technologii Danfoss, jest do tego przystosowany.

Pompy w zestawach hydroforowych mają moc 5,5 kW, 7,5 kW lub 11 kW. Jednak wyższa moc pompy oznacza wyższy poziom zakłóceń na częstotliwościach radiowych (RF) przenoszonych z przetwornicy częstotliwości - co niekorzystnie wpływa na działanie przetwornika ciśnienia, czyniąc go głównym źródłem EMI. Lecz dzięki budowie MBS1900 opartej na płycie drukowanej i ekranowanym obwodzie elektronicznym, szum przenoszony na RF jest ograniczony do minimum, a sygnał wyjściowy jest stabilny. Oprócz tego MBS1900 posiada certyfikat zgodności z EN61000-6-2 i spełnia wymogi w zakresie odporności na trudne warunki spotykane w zastosowaniach przemysłowych.

Przetworniki ciśnienia typu MBS1900 dostępne są w wariantach z różnymi sygnałami wyjściowymi, zakresami mierzonego ciśnienia i z szerokim wyborem złączy elektrycznych i przyłączy ciśnieniowych, aby dopasować go do wymogów producentów zestawów hydroforowych.