W czwartek 17 stycznia Międzynarodowe Targi Poznańskie oczekują odwiedzin Prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego. Obaj Prezydenci wezmą udział w obradach II Forum Gospodarczego Polska-Rosja, zwiedzą targową ekspozycję i wystąpią na konferencji prasowej.

Tegoroczna BUDMA, nad którą patronat objął Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Infrastruktury Marek Pol, to m.in.:
- oferta ponad 1300 wystawców z 32 państw
- ekspozycja o powierzchni blisko 51.000 m2
- II Forum Gospodarcze Polska-Rosja
- wystawa PROPOZYCJE DLA ROSJI - Polska oferta dla rynku rosyjskiego
- Dzień Architekta
- I Ogólnopolski Zjazd Dekarzy
- ponad 30 konferencji i seminariów
- uroczyste wręczenia prestiżowych nagród: Złotych Medali MTP, medali za najlepsze stoiska, ,,Platynowych" i ,,Złotych Kielni", "Platynowych Wierteł", ,,Izolacji Roku".
Jedenasta edycja największych w Polsce i jednych z większych w Europie targów budowlanych potrwa od 15 do 18 stycznia 2002 r.
Zarówno liczny udział wystawców jak i wielkość wynajętej powierzchni wystawowej dowodzi, że firmy z branży budowlanej, mimo trudnej sytuacji na tym rynku, widzą potrzebę stosowania marketingu bezpośredniego, którego najskuteczniejszym narzędziem są poznańskie targi.
Największe ekspozycje wśród wystawców zagranicznych przedstawią Niemcy, Hiszpania, Włochy, Czechy, Portugalia i Turcja. Firmy niemieckie przygotowały kompleksową ofertę dla rynku budowlanego. Specjalnością wystawców z Włoch oraz Hiszpanii są, znane i cenione na polskim rynku, płytki ceramiczne. Ekspozycja portugalskich wystawców to przede wszystkim kamień naturalny. Po raz pierwszy goszczące na BUDMIE firmy tureckie - przedstawią m.in. systemy profili okiennych i drzwiowych oraz maszyny do ich produkcji.
W targach BUDMA 2002 bierze udział 1329 wystawców z 32 następujących państw: Austrii, Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Jugosławii, Kanady, Litwy, Luksemburga, Malty, Niemiec, Norwegia, Polski, Portugalii, Rosji, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch.
Zwiedzający będą się mogli także zapoznać z ofertą 48 firm reprezentowanych z Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch.
Powierzchnia ekspozycji: 50.578 m².
Zwiedzanie
Targi BUDMA 2002 można zwiedzać w dniach od 15 do 18 stycznia w godzinach od 900 do 1700. Dni profesjonalistów 15 i 16 stycznia.
Ceny biletów wstępu:
- dla profesjonalistów w dniach 15-18 stycznia 15 zł
- dla zwiedzających w dniach 15-16 stycznia 20 zł
- dla zwiedzających w dniach 17-18 stycznia 15 zł
BUDMA w internecie: www.budma.pl