Amerykański magazyn FORTUNE ocenia najbardziej wpływowe kobiety w biznesie tworząc listę 50. nazwisk "International Power 50".


Tegoroczny ranking został opublikowany pod koniec września br.
FORTUNE pisze: "Kobiety prezentowane na tej liście, nie tylko kontrolują ogromnymi przedsiębiorstwami. Zwraca również uwagę fakt, że szefują przemysłom, które tradycyjnie są zdominowane przez mężczyzn takich jak energia jądrowa czy górnictwo ropy nawtowej. Zmieniając oblicze biznesu międzynarodowego, kobiety te pomagają zmienić świat".

Dong Mingzhu
Vice Chairman and President
Gree Electric Appliances, China

Przez kilka lat z rzędu na liście "50 Most Powerful Women in Business" znajduje się nazwisko Dong Mingzhu - Prezes GREE - największego producenta klimatyzatorów w Chinach. Podejmując tę posadę, Pani Dong, zobowiązała się do zwiększenia rocznej produkcji klimatyzatorów GREE o 30%. To zadanie zakończone zostało pomyslnie w 2007 roku - sprzedaż GREE wzrosła o 44% i wyniosła około 5 miliardów dolarów, a zysk wzrósł o 84%. Następnym celem Pani Dong jest wzmocnienie pozycji GREE na świecie, przekształcając ją w silną międzynarodową markę.

FORTUNE's annual ranking of America's leading businesswomen