Podsumowanie akcji sadzenia drzew przez Wilo Polska przy wsparciu Fundacji Nasza Ziemia.

Prezent na Święta – Prezent  dla ziemi
Koniec roku to zawsze odpowiedni czas na podsumowania. Tegoroczna edycja akcji „Prezent dla ziemi”, w ramach której za każdą zakupioną pompę WILO klasy energetycznej A my sadzimy 1 drzewo, dzięki Państwa zaangażowaniu zaowocowała posadzeniem ponad 12 500 drzew w różnych regionach Polski. Te drzewa w przyszłości dostarczą tlen dla około 50 000 ludzi. Te liczby robią wrażenie, a wierzymy, że rok 2012 będzie przełomowy dla tego projektu.

Wiosną zawitaliśmy do miejscowości Trąbin w gminie Brzuze. Ciepło przyjęci przez lokalne władze posadziliśmy 2500 drzew na działce wyznaczonej przez gminę. Były to między innymi brzozy, lipy, graby, śliwy, buki, jarzębiny, kasztanowce i klony.

Prezent na Święta – Prezent  dla ziemi
Na przełomie maja i czerwca 2011 odbyło się kolejne sadzenie tym razem ze Starostwem Powiatowym w Limanowej przed limanowskim basenem pływackim. Czerwone klony, wiśnie i inne gatunki drzew posadzone zostały wzdłuż chodnika oraz parkingów. Jednak największą ozdobą jest ogromne, ozdobne drzewo posadzone przed samym wejściem na basen.

Jesienią ponownie wróciliśmy do Buku, w którym rozpoczęliśmy nasze działania (jesień 2010 r.). Podczas tegorocznych nasadzeń przybyło kolejnych 5 000 drzew, w ramach akcji zalesiania powiatu i przywracania buków Bukowi. Także i w tym roku w akcji zalesiania brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niepruszewie, które w ten niewymuszony sposób odbywają lekcje ekologii w terenie.

Ostatnie nasadzenia odbyły się w Nadleśnictwie Żednia w Białymstoku. Prowadzone są tam odnowienia lasu związane z przystosowaniem typu siedliskowego lasu do warunków glebowych i klimatycznych, co oznacza że na siedliskach żyznych sadzone są dęby i lipy. W ramach akcji „Prezent dla Ziemi” posadziliśmy tam 5 000 drzew.

Bez Państwa zaangażowania w projektowanie pomp klasy energetycznej A (high efficiency) nie byłoby to możliwe. Z całego serca dziękujemy!


WILO SE z siedzibą w Dortmundzie, Niemcy, jest jednym z wiodących producentów pomp i systemów pompowych dla technologii ogrzewania, chłodzenia oraz klimatyzacji, a także dla zaopatrzenia w wodę oraz odprowadzania ścieków. Wilo reprezentowane jest przez blisko 60 oddziałów na całym świecie i zatrudnia ponad 6 200 pracowników. W 2010 roku obroty firmy wyniosły 1.021,4 mln Euro.
Źródło: WILO Polska