W ostatnim czasie firma Wigmors rozszerzyła swoją ofertę o nowy środek chemiczny, znajdujący szerokie zastosowanie w chłodnictwie, klimatyzacji, wentylacji a także wielu innych dziedzinach.
Preparat CLENZAL-L, o którym mowa, jest skoncentrowanym środkiem czyszczącym, sanityzującym i dezodoryzującym. Jest skuteczny przeciwko pleśni, grzybom, wirusom oraz bakteriom - w tym bakteriom Legionella pneumphilia.
Może być stosowany do wymienników ciepła, układów odprowadzania skroplin w instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła, a także na innych twardych, nieporowatych powierzchniach, jak podłogi, ściany, powierzchnie metalowe, powierzchnie ceramiczne i z tworzyw sztucznych. Zalecany dla domów, biur, instytucji komercyjnych i przemysłowych, szkół, jak również do pomieszczeń takich jak szatnie, kabiny natryskowe, łaźnie i inne.
Dzięki silnemu skoncentrowaniu preparat jest niezwykle wydajny. Ponieważ stosuje się go w rozcieńczeniu 30 ml na 4 l wody, jedna butelka koncentratu wystarcza nawet na 126 litrów preparatu! Dostępny w butelce o pojemności 946 ml. Posiada atest PZH.
Producentem preparatu jest amerykańska firma Rectorseal.