Międzynarodowe Targi Branży Kominkowej KOMINKI 2010, odbywające się w dniach 26-29.04.2010 r., to najnowsza propozycja Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Premierowa edycja Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI 2010
KOMINKIPomysł na zorganizowanie targów kominkowych jako odrębnego wydarzenia, pojawił się podczas poprzedniej edycji targów INSTALACJE, w ramach których miała miejsce pierwsza w Polsce ekspozycja działających kominków: „Kominki w akcji”. Sukces i zainteresowanie jaki odniósł pokaz dał nam impuls i pokazał potrzebę stworzenia specjalistycznych targów kominkowych.

Pomysł spotkał się z pozytywnym oddźwiękiem ze strony branżowych autorytetów i mediów, co przyczyniło się do wzbogacenia programu o szereg wydarzeń towarzyszących i wzbudziło zainteresowanie szerokiej rzeszy specjalistów jedynymi takimi targami w kraju.
Niezaprzeczalnym atutem targów jest także fakt, iż odbywać się one będą równolegle do największych w Polsce targów instalacyjnych INSTALACJE 2010. Dzięki temu wystawcy będą mieli okazję dotrzeć ze swoją ofertą do licznie odwiedzających targi co roku profesjonalistów z branży.


Premiery na premierach

Fachowcy zgromadzeni na pierwszym i jedynym w Polsce odrębnym spotkaniu branży kominkowej, będą mogli uczestniczyć w programie „Premiery Targów Kominki” i zagłosować na produkt budzący ich zdaniem największe zainteresowanie. Przygotowany konkurs to specjalna przestrzeń wyodrębniania eksponatów na najwyższym światowym poziomie.
Nagrodą dla zwycięzcy „Premier Targów Kominki” będzie specjalna oferta i preferencyjne warunki uczestniczenia w następnej edycji Targów KOMINKI, a dla osób biorących udział w głosowaniu rozlosowane zostaną nagrody - roczne prenumeraty magazynu „Świat Kominków”.


Nowości nigdy za wiele

Najnowsze i najnowocześniejsze modele kominków zostaną opatrzone także znakiem „Nowości Targowe” - to stały punkt programu wszystkich wydarzeń targowych odbywających się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Nie ulega wątpliwości, że targi KOMINKI to doskonałe miejsce do wyodrębnienia unikatowych eksponatów. Dla zwiedzających planujących zakup „małego domowego ogniska” to idealne miejsce do porównania ofert, zdobycia wszystkich potrzebnych informacji i rozwiania każdej wątpliwości.


Kominki nie tylko dla dorosłych

Targi KOMINKI zaskoczą również naszych milusińskich. W wybranych szkołach podstawowych ogłoszono konkurs plastyczny pt. „Kominek sercem domu”. Na targach wystawcy oraz zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć wystawę nagrodzonych prac. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic - być może rysunki dzieci zainspirują projektantów i pozwolą spojrzeć na kominek z zupełnie innej perspektywy.
Dla zwycięzców konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Ekspozycję kominków można oglądać w dniach 26-29 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie 9.


Konferencja BEZPIECZNY KOMINEK

Spotkanie współorganizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i wydawnictwo „Świat Kominków”, to kolejna porcja przydatnych informacji na temat bezpiecznego użytkowania domowego kominka. Uświadomienie znaczenia zachowania zasad ostrożności podczas planowania, budowy, instalacji, obsługi i eksploatacji domowych ognisk, to sprawa niekiedy decydująca o zdrowiu lub nawet życiu domowników.
Założeniem konferencji jest naświetlenie spraw bezpieczeństwa w każdym, związanym z kominkami
i piecami aspekcie. Wydarzenie ma charakter otwarty, w imieniu organizatorów zachęcamy jednak do rejestracji drogą elektroniczną na portalu kominki.org. Wśród zarejestrowanych podczas konferencji wylosowana zostanie atrakcyjna nagroda.

Niezaprzeczalnym atutem targów jest także fakt, iż odbywać się one będą równolegle do największych w Polsce targów instalacyjnych INSTALACJE 2010. Dzięki temu wystawcy będą mieli okazję dotrzeć ze swoją ofertą do licznie odwiedzających targi co roku profesjonalistów z branży.

Synergia Branż
Dodatkowo targom KOMINKI towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE oraz Międzynarodowe Targi Branży Wodno-Kanalizacyjnej WODOCIĄGI.

Ekspozycja wszystkich wystawców zostanie zlokalizowana w pawilonach: 3, 4, 5 i 9 o łącznej powierzchni: 13.500 mkw i zgromadzi ponad 500 wystawców. Zaprezentowanych zostanie również prawie 280 nowości rynkowych.

Targi KOMINKI odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 26-29 kwietnia 2010 r.

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.