• Nowa platforma branżowa w Rosji • Chłodnictwo, klimatyzacja i pompy cieplne w centrum uwagi • Z CholodExpo Rossija powstaje Chillventa Rossija 2011 • Konferencja Chłodnictwo i Klimatyzacja 2010 w Moskwie


Informacja prasowa - lipiec 2009


Chillventa przeprowadza się do Rosji. A dokładniej mówiąc do Moskwy. W dniach od 1 marca do 3 marca 2011 r. w Crocus Expo International Exhibition Center w Moskwie odbędą się Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Chłodnictwa, Klimatyzacji i Pomp Cieplnych Chillventa Rossija, które już przy starcie w 2008 r. uzyskały rangę wiodących światowych targów. Impreza stawia na nadzwyczaj udaną koncepcję Tragów Chillventa, które w 2008 roku podczas swojej premiery uzyskały pozycję wiodących światowych targów. „Jestem ponad wszelką wątpliwość pewna, że Targi Chillventa Rossija 2011 dla rosyjskiego rynku będą absolutnym sukcesem. Osobiście już dziś cieszę się z rosyjskiej córki Targów Chillventa“, mówi Gabriele Hannwacker, z ramienia NürnbergMesse kierująca projektem Chillventa.
Przy czym ufność ta nie bierze się z przypadku, ponieważ, jak mówi Frank Venjakob, kierujący projektem CholodExpo Rossija: „Uważnie przysłuchujemy się życzeniom naszych wystawiających przedsiębiorstw. Po dwóch, z sukcesem przeprowadzonych w Moskwie imprezach Targów CholodExpo Rossija, nasi wystawcy życzą sobie pod względem fachowym poszerzoną platformę biznesu w Rosji: Profesjonalne miejsce targów, które odzwierciedla obraz zarówno chłodnictwa, klimatyzacji jak i pomp cieplnych. Stąd nieodległa myśl, by na niwie międzynarodowej uznanej koncepcji Targów Chillventa sprowadzić je do Moskwy, wspólnie z cenionym na całym świecie serwisem NürnbergMesse Group, który dzięki swoim wieloletnim doświadczeniom w tych tematach może wykazać się sukcesami przy organizacji i obsłudze specjalistycznych imprez targowych na całym świecie. Od 2011 r. rosyjska branże chłodnictwa i klimatyzacji ma swój nowy dom: Targi Chillventa Rossija.“
Perspektywa: Konferencja Chłodnictwo i Klimatyzacja 2010
By branży dać swego rodzaju mały przedsmak Targów Chillventa Rossija, już w lutym 2010 r. odbędzie się w Moskwie Cholod Summit 2010 – powered by Chillventa Rossija. Równolegle do tej imprezy przedsiębiorstwa biorące udział w spotkaniu mają możliwość na wystawie w foyer zaprezentować siebie i swoje wyroby jak też usługi przez nie świadczone.

Słów kilka o NürnbergMesse Group

NürnbergMesse jest jedną z 20 największych spółek targowych na świecie, przy czym w Europie zaliczana jest do pierwszej dziesiątki. Portfolio grupy obejmuje ponad 100 międzynarodowych imprez specjalistycznych targów i kongresów odbywających się zarówno w Norymberdze, miejscu jej siedziby, jak również i na całym świecie. Corocznie w imprezach własnych, partnerskich i gościnnych uczestniczy znacznie ponad 27.000 wystawców (udział międzynarodowy: 37 %), 895.000 zwiedzających specjalistów (udział międzynarodowy: 20 %) i 395.000 konsumentów, których obecność uzupełniają spółki-córki prowadzące swoją działalność między innymi w Chinach, Ameryce Północnej, Brazylii i, nowość, we Włoszech. Ponadto NürnbergMesse Group dysponuje siecią bez mała 50 przedstawicielstw działających w 73 krajach.