Na rynku pojawiło się urządzenie marki Toshiba będące kombinacją pralki, suszarki i klimatyzatora.


Toshiba wypuściła ostatnio na rynek Cycle Drum TW-2500 VC/2000 VC, który ma być pierwszą na świecie pralko-suszarką z funkcją klimatyzatora, jak donosi Appliance Magazine.
Funkcja 'klimatyzowania' a właściwie ochładzania powietrza, została zaprojektowana dla zapewnienia komfortu pzebywania w pomieszczeniu, gdzie używane jest urządzenie piorąco-suszące. Urządzenie posiada funkcję osuszania i chłodzenia, a jego działanie jest podobne do cyklu działania klimatyzatora ze sprężarką. Pozwala to jednostce na oszczędność m.in. w użyciu podgrzewacza podczas suszenia.
Suszenie zaczyna się w cyklu prania, podczas którego jednostka używa motoru S-DD Engine Plus 3, umożliwiającemu urządzeniu pełne odwodnienia przy bardzo wysokich obrotach (1500 obr./min.). W cyklu suszenia, silnik jednocześnie realizuje osuszanie używając 1-KM (1 KM = 75 kGm/s = 735,498 W = 0,73549875 kW) sprężarki i wentylatora.
Jednostka jest pralko-suszarką typu bębnowego o ładowności 9 kg prania. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, pralka odpowiada najwyższym wymaganiom energooszczędności. Do prania i suszenia 6 kg ubrań pralka pobiera 1600 W/godz. i 4-6 litrów wody.
Użytkownicy mogą wybierać jedną spośród trzech funkcji operacyjnych:
- tryb standardowy
- tryb szybki, który skraca pełny cykl prania i suszenia nawet o 40 min.
- tryb cichy "Good Sleep", z bardzo niskim poziomem hałasu.
Wbudowana klimatyzacja może być wykorzystywana do schładzania i osuszania powietrza, wytwarzając tym samym bardziej komfortowe warunki w danym pomieszczeniu. Obniża temperaturę powietrza w pomieszczeniu o powierzchni 3,3 m² z 30oC do 25oC w ciągu 15 min.