W dniu 01. lipca br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom I Edycji Konkursu „Praca dla absolwenta - dołącz do VBW Clima Engineering”

Konkurs "Praca dla absolwenta - dołącz do VBW Clima" zorganizowany został jako wyraz uznania dla wkładu uczelni i szkół technicznych w kształcenie przyszłych pokoleń projektantów oraz kadr firm instalacyjnych.
Formuła konkursu polega na zaproszeniu dyplomantów do zgłoszenia swoich prac dyplomowych z zakresu klimatyzacji lub wentylacji. Wspólna komisja składająca się z przedstawicieli szkół/uczelni oraz firmy VBW Clima Engineering dokona wyboru najbardziej wyróżniającej się pracy dyplomowej pod kątem zastosowanych rozwiązań technicznych, ekonomicznych i środowiskowych.
Na zaproszenie VBW Clima pozytywnie odpowiedziały następujące Politechniki: Gdańska, Łódzka, Poznańska, Śląska, Warszawska i Wrocławska oraz Akademia Morska w Gdyni i Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni.
Uroczyste wręczenie nagród laureatom I Edycji Konkursu „Praca dla absolwenta-dołącz do VBW Clima Engineering” odbyło się w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektrycznych w Gdyni.
Wyróżnienie najlepszego dyplomanta okazało się bardzo trudnym zadaniem dla komisji konkursowej ze względu na wysoki poziom techniczny zgłoszonych prac. Zdecydowano zatem o rozszerzeniu listy nagrodzonych. Dyplomanci wykazali się wysokim poziomem wiedzy; prace składały się z części opisowej oraz projektu i wykonania konkretnego urządzenia lub stanowiska pomiarowego. Autorzy 8-kanałowego miernika temperatury powietrza oprócz zaprojektowania i wykonania urządzenia, napisali również specjalne oprogramowanie w języku C, pozwalające na rejestrację i natychmiastową analizę otrzymywanych danych. Uznanie zdobyła też inwencja uczniów wykazana przy pozyskiwaniu komponentów. Do zaprezentowania pracy wymiennika odzysku ciepła typu rurka ciepła zastosowano np. proste łazienkowe wentylatorki wyciągowe. W innych konstrukcjach zobaczyć można było elementy stosowane w domowych lodówkach, pralkach i innych popularnych urządzeniach sprzętu AGD.
Nagrodzono następujących autorów:
- Podgórski Adam, Mischke Łukasz (na zdjęciu nr 3 - razem z opiekunem - Franciszkiem Bujnowskim)za
”WYKONANIE MODELU WYMIENNIKA TYPU RURKA CIEPŁA”
- Odorski Michał, Rożyński Tomasz za
”ZAPROJKTOWANIE I WYKONANIE 8 KANAŁOWEGO REJESTRATORA TEMPERATURY POWIETRZA”
VBW Clima Engineering przekazała również nagrodę dla najzdolniejszego absolwenta Gimnazjum nr 11 w Gdyni. Okazał się nim Łukasz Mandziara, który średnią końcowych ocen 6,0 zadziwił kolegów, a ucieszył rodziców oraz dyrekcję szkoły.fot. 1 - dyplomanci Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni
fot. 2 - nagrodzeni autorzy najlepszych prac wraz z dyrektorem Marianem Derengowskim oraz wiceprezes VBW Clima - Iwoną Rutkowską
fot. 3 - model wymiennika ciepła z rurką ciepła i jego autorzy wraz z opiekunem i promotorem nagrodzonych uczniów mgr inż. Franciszkiem Bujnowskim
Konkurs "Praca dla absolwenta - dołącz do VBW Clima" jest jedną z form obchodów 10-lecia firmy VBW Clima Engineering.
Zamierzeniem organizatorów jest kontynuowanie konkursu w następnych latach.
Materiały i foto: VBW Clima Engineering